engelli bireylerin elektrik faturalarında az ödenmesi

mert

Üye
Üye
engellli arkadaşlarım slmlar saygılar evinde elektrik kullanan engelli kardeşlerim sizin adınıza kayıtlı yani engelli raporu olan yada eşi engelli kendisi sağlam olabilir elektrik faturası yüksek gelen yada 100 tl üzeri ne kadar gelirse kimliginizle ptt şubesine elektrik faturasıyla gidin diyelimki 100 tl geldi 25 tl ödüyorsunuz 200 tl mi geldi ayda yüzde 25 ödüyorsunuz ben bugün 116 tl elektrik faturamı 35 tl ödedim

mehata19

Üye
Üye
engellli arkadaşlarım slmlar saygılar evinde elektrik kullanan engelli kardeşlerim sizin adınıza kayıtlı yani engelli raporu olan yada eşi engelli kendisi sağlam olabilir elektrik faturası yüksek gelen yada 100 tl üzeri ne kadar gelirse kimliginizle ptt şubesine elektrik faturasıyla gidin diyelimki 100 tl geldi 25 tl ödüyorsunuz 200 tl mi geldi ayda yüzde 25 ödüyorsunuz ben bugün 116 tl elektrik faturamı 35 tl ödedim

Mert bey % olarak değilde engelli bireyin oturduğu hanenin elektriğinde indirim oluyor.Bu indirimde dediğim gibi % olarak değil evde yaşayan kişi sayısına göre değişiyor ve en fazla 80 TL faturadan düşülerek farkı ödeniliyor.

ugurkrdg42

Üye
Üye
Mert bey % olarak değilde engelli bireyin oturduğu hanenin elektriğinde indirim oluyor.Bu indirimde dediğim gibi % olarak değil evde yaşayan kişi sayısına göre değişiyor ve en fazla 80 TL faturadan düşülerek farkı ödeniliyor.

Bunun için bi basvuru yapılması lazımmı ve sadece ptt de mi gecerli engelli olan benim farura benim üstümw eşim gitse de indirim oluyor mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mert

Üye
Üye
ugur kardeşim fark etmiyor eşinde olsa diyelim ki engei çocugun var vasisi sen odugun için yada eşin engelli yada siz fark etmiyor herhangi evrakta gerekmiyor kimliginize gidiyorsunuz ben engeli bireyim diyorsun tc girip işlem yapılıyor yani eşinizde fark etmiyor sizin kimliginiz şart yani saygılar

mert

Üye
Üye
ugur kardeşim eşiniz sadece sizin kimliginiz ve elektrik faturasını ptt getirip sizin tc nize girip işlem yapıp o kadar herhangi evrak felande istenmiyor adınıza kayıtlı elektrik faturası kimliginiz o kadar sizinde ptt ya gitmenize gerek kalmıyor eşiniz hallediyor işlemleri saygılar

Gökhan42

Üye
Üye
Her hangi bir oran şart varmı bütün iller için geçerlimi sürekli ptt denmi yatacak internetten yatırsak sonraki aşamalarda olmazmı bu işlem için hep ptt ye gitmekmiş gerekiyor arkadaşlar gelecek olan fatura tutarı belli bir ücretin üstünde yada altındamı olması gerekli

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nezih

Üye
Üye
Bu indirimler icin devletten herhangi bi destek alanlar faydalanmiyomu sadece anlamadim ben yani ciktiginda sadece bakim ayligi alanlar yararlaniyor diye biliyordum o sekilde degilmi sonra faiziyle geri almasinlar

nezih

mert

Üye
Üye
gökhan kardeşim engelli maaşı alan evde bakım parası yaşlılık aylıgı alanlara indirm söz konusu gayet netttir sizin gitmenize gerek kalmıyor eşiniz yada akrabanızda olabalir kardeş felan sizin kimliginizle ptt şubesine gidip engelli yakınıyım yada eşim olur kendisi deyip elektrik faturasını kimliginiz yetiyor bütün iller geçerlidir yani sizin anlayacagınız diyelim 80 tl indirim oluyor faturanız da diyelim ki 150 tl geldi 80 tl düşüyor siz geri kalan farkı ödüyorsunuz yani 150 tl yerine 70 ödüyorsunuz

trapper

Üye
Üye
Ben yüzde 40 engelliyim bakim parası engelli maaşı almıyorum suan çalışıyorum bu indirimden faydalanmam mümkünmu

SM-G850FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

hasta28

Üye
Üye
Rapor oranı kaç bellimi

RNE-L01 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

sagır adam

Üye
Üye
ugur kardeşim fark etmiyor eşinde olsa diyelim ki engei çocugun var vasisi sen odugun için yada eşin engelli yada siz fark etmiyor herhangi evrakta gerekmiyor kimliginize gidiyorsunuz ben engeli bireyim diyorsun tc girip işlem yapılıyor yani eşinizde fark etmiyor sizin kimliginiz şart yani saygılar
Mert bey mrb ben %41 egelliyim ve emekliyim bizede geçerlimidir

LG-K430 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

KEREM-06

Üye
Üye
Selamünaleyküm kolay gelsin ben 2022 engelli aylığı alıyorum fakat elektrik faturası babamın üzerine bende indirimden yararlanabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim saygılar şuan elektrık 100 geldi ne kadar öderim oluyorsa eğer

Gökhan42

Üye
Üye
gökhan kardeşim engelli maaşı alan evde bakım parası yaşlılık aylıgı alanlara indirm söz konusu gayet netttir sizin gitmenize gerek kalmıyor eşiniz yada akrabanızda olabalir kardeş felan sizin kimliginizle ptt şubesine gidip engelli yakınıyım yada eşim olur kendisi deyip elektrik faturasını kimliginiz yetiyor bütün iller geçerlidir yani sizin anlayacagınız diyelim 80 tl indirim oluyor faturanız da diyelim ki 150 tl geldi 80 tl düşüyor siz geri kalan farkı ödüyorsunuz yani 150 tl yerine 70 ödüyorsunuz

Mert kardeşim bilgi için çok teşekkür ediyorum birde böbrek nakli olanlar sıfır araç alabiliyormu bu konu hakkında net bilgi varmı bazıları alır diyor ben alamaz diye biliyorum

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

mert

Üye
Üye
kerem bey fark etmiyor siz sadece kimliginizi ve eletrik faturasını ptt ye getirip işlemizi yapıyorsunu o kadar

mert

Üye
Üye
kardeşim engelli iseniz nede olmasın ki saygılar

mert

Üye
Üye
gizemli yol kardeşim sosyal yardımlaşma vakfına sorsanız net bir cevap alırsınız saygılar

Tekerlekli Sandalye