Engelli çocugu olan memur annenin tayin hakkı

birgarip

Üye
Üye
merhaba arkadaslar benım 3 yasındakı oglumun tanısı orta derceli bilinçsel gerilik raporunda %70 özürlü yazıyor daha yenı aldık 1 yıldır tanı koyulması ıcın ugrastık ben kadrolu acil tıp teknısyenıyım calıstıgım ılde kimsemın olmaması ogluma bakımımı zorlastırıyor vede tıbbı ve egıtımsel yetersızlık var aılemın bulundugu ve daha ıyı egıtım alabılecegı bır merkeze yazdırdım oglumu ve bu ay tayın ıstıcem
MADDE 21.- 657 sayılı Kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir.
EK MADDE 39.- Devlet memurlarının, hayatını başkasının yardım veya bakımı olmadan devam ettiremeyecek derecede özürlü olduğu sağlık kurulu raporu ile tespit edilen eşi, çocukları ile kardeşlerinin, memuriyet mahalli dışında resmî veya özel eğitim ve öğretim kuruluşlarında eğitim ve öğretim yapacaklarının özel eğitim değerlendirme kurulu tarafından belgelendirilmesi hâlinde, ilgilinin talebi üzerine eğitim ve öğretim kuruluşlarının bulunduğu il veya ilçe sınırları dahilinde kurumunda bulunan durumuna uygun boş bir kadroya ataması yapılır.

burdakı yasaya göre benım tayın hakkım oluyormu ve bakanlık boş kadro gerekcesınden baska bır sebeple tayın yapmazsa bana karsı cıkma hakkı doguyormu şimdiden cevaplarınız için tesekkurler

Moderatörün son düzenlenenleri:

birgarip

Üye
Üye
arkadaslar benım durumumda olan yokmu aranızda bu konuda kımse cok bilgi sahıbı degıl yarın bırgun tayın konusunda önüme tas koyarlarsa savunmamı gerektırecek bılgı ıstıyorum nesse bakalım hayırlı günler dılıyorum :eek:

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Merhaba, 39. maddeye dayanarak tayin talebinde bulunabilirsiniz. Bunu yapmadan önce çocuğunuz için özel eğitim alması gerektiği yönünde bir rapor almanızda fayda var. O raporla birlikte tayin isteyebilirsiniz.

İsen Buga

Üye
Üye
Bu eğitim için olur belgesi almanız gerekiyor.
Hangi il? hangi semt? hangi kurum? o kurumdan eğitim görmesi gerekmektedir vs belge gerekiyor. Doktor belgesi olur eğitim görmesig erekmektedir yazılırsa o belgeyi dilekçenize eklerseniz, rapor eklerseniz tayininiz için önüne taş koymazlar.
Kuru kuruya dilekçe yazıp hiç bir belge ve talep koymazsanız memur neye inanacak ve sizi neden anlasın.

birgarip

Üye
Üye
tesekkur ederım arkadaslar ben kuru kuruya dilekce yazcam demedıkı benım oglumun orta derecelı bilinçsel gerilik % 70 özürlü özel egıtım alması uygundur yazan saglık raporu var zaten bakanlıkta hersey torpıl olmus benım suan torpılım yok ama tayın hakkım var burda yazdıgı d- gibi boş kadroya atanır yazıyo yanı boş kadro yok dıye benı gerı cevırebılır onuda arastırıp hallederım baska bı engel koyarmı mesela calıstıgın ıldede var özle egıtım neden kutahyada ıstıyorsun dıye

İsen Buga

Üye
Üye
torpil maalesef her yerde...
Gitmek istediğiniz ildeki hastane müdürü yada başhekim ile görüş; durumu anlat ona göre ayar çekersin; fazladan bir kadro için yer açabilirler.
bildiğim kadarıyla bu tür tayinler ağustos ve eylül aylarında olur. boş akdro varsa öncelik size verilir sonra kalan boş kadro varsa oraya doldururlar. Her anında her zaman tayin vermezler.

birgarip

Üye
Üye
tesekkurler cevap için suan baya boş kadro var zaten hem bu konudakı tayınlerın zamanı yok Allah şükür saglık mazeretlerındede yok şimdi benım oglan bu ayın sonunda yazılacak ocakta baslıycak egıtıme biz tek kişi hakkından gelemıyoruz sok hırcın agresıf ben mecburen tayın cıkana kadar oglumu annemın yanında bırakcam Allah hepımıze yardım etsin :(

İsen Buga

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla oğlunuz ile iletişim sağlıklı olmayınca hırçınlaşır. Çok iyi bir iletişim kurabilecek birşeyler yapmanız gerek. sizi anladığı kavradığı sürece hırçınlaşmayacaktır.

Tekerlekli Sandalye