Engelli çocugum için araç alımı hakkında ne yapmalıyız

esinti

Üye
Üye
Merhabalar Arkadaşlar kolay gelsin İki konu hakkında bilgi alacaktım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Birincisi: Benim çocuğum %86 ağır engelli 9 yaşında bu durumdan dolayı emlak vergisinden faydalanabilirmiyiz.

İkincisi: Ötv indirimli araç almak için 2006 yılında almış olduğum bir rapor var Rapor sürekli rapor oranı %100 o zaman tabi ki maddi imkanlar olmadığı için araç alamadık raporumuz duruyor şuan elimizde. Bu rapor araç alımıyla alakalı alınmış bir rapordu. Şimdi yakı zamanda almış olduğumuz bir rapor var vergi indiriminden faydalanmak için vergi dairesine verdiğimiz rapor yalnız bu rapor %86 ağrı özürlü ve sürekli olan rapor Biliyorsunuz %90 ve üzeri rapor olması gerekiyor çocuk adına araba almak için

Burda sormak istediğim ilk 2006 yılında aldığımız %100 olan rapor halen geçerlimidir araç almak için yoksa vergi indirimden faydalanmak için en son aldığımız rapordan dolayı bir sıkıntı oluşturur mu

İyi çalışmalar diliyorum Hayırlı Ramazanlar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Emlak vergisinden muaf olması için tapunun engelli kişi adına olması gerekir.
Çocuk adına araç alabilmeniz için raporun en az %90 olması şart.
2006 yılında alınan rapor her ne kadar sürekli ibareli olsada kurum ve kuruluşlar bu raporu kabul etmeyebilir neticede üzerinden 8-9 yıl geçmiş

Tekerlekli Sandalye