Engelli Değilim Ama

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli değilim ama dedim ve bir an düşündüm gerçekten engelli değilmiydim? Kendimi dinledim ve cevapları kendi kendime verdim. Evet fiziki gözle görünür hiçbir engelim yoktu bir çok engelsiz gibi..

Bu engelsiz olduğum anlamına geliyormuydu peki ben engelsizim diyebilmek için yeterlimiydi? Küçücük bir empati yaparak cevabın hayır olduğunu gördüm. Evet ben engelsizdim ama belki bir işitme engelliden, belki bir görme engelliden , belkide bir zihinsel engelliden dahada çok engelliydim. Ne çok şeyi görmezden gelmiş, ne çok şeyi işitmemek için dönüp arkamı gitmiştim. Attığım her adımda nasılda kibirlenmiş nasıl o adımı atabilmek için yıllardır çabalayanları düşünmemek için zihnimi durdurmuştum. Evet ben engelli değilim işte burda kocaman bir AMA demek lazım.

Sen nekadar engelsiz sin diye sormak lazım aslında, içinde bulunduğumuz bu kocaman topluluğun görünmez engellilerle nasıl dolu olduğunu birazcık düşündükmü anlayıp görebiliriz. Ben, sen ,o demeden ayrıştırmadan yalın olarak bir bak etrafına göreceksin ne çok engelli var yaşadığın bu topraklarda hemde her uzvu yerinde , her konuda rahat yaşayan engelsizim diye gezinen engellileri göreceksin etrafında.

engelsiz.jpg

Ben engelli değilim ama ..

Haksızlığa susarak , engelliyi anlamayarak ve dahası hiç kimse beni bağlamaz ben kendime bakarım psikolojisiyle kusura bakma arkadaşım sen, ben ve bu zihniyetteki engelsizler engelliden dahada engelliyiz.

Ne birinin derdine koşarız, ne birinin halini anlarız , ne biri için kılımızı kıpırdatırız görün bakın ki biz insanız anlamak için sadece başımıza gelmesini bekleriz , ozamanda zaten iş işten geçmiş olur kendi derdine düşersin yine kimseye faydan olmaz.

Hani Sen Engelsiz din?

Tekerlekli Sandalye