Engelli Devlet Memuru Nasıl Emekli olur?

Öncelikle merhaba 09.02.2008 den itibaren 2 yıl 8 ay Bağkur sigortam bulunmakta. %45 oranın özür oranım var. Geçen ay Memurluğa atandım. 2002 den beri Rahatsızlığım devam etmekte ve 2002 den beri ilaç kullanma raporum var ama bu ay ilk defa özür oranı raporu aldım.
1-)Erken emekli nasıl olurum?
2-)15 senede emekli olabilme durumum varmı?
3-)Özürlü kadrosundan memurluğa girmedim. Bu durum erken emekli olmamı etkilermi?
4-)Eğer 15 senede erken emekli olma durumum varsa o zaman geldiğinde tekrar hastaneye gitmeden bu durumu şimdiden çözmemin bir yolu varmı?
5-)Ve son olarak Vergi indiriminden yararlanmam için ne yapmam lazım?

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden sorularıma yanıtladığınız için çok teşekkür ederim.. Sevgilerle...

Sonradan engelli olan memur kapsamında emekli olacaksınız.
Sonradan Engelli Olanların Emeklilik Şartları

Çalışmaya başladıktan sonra, kurumca yetkilendirilen sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, kurum sağlık kurulunca Çalışma gücündeki kayıp oranının;

Yüzde 50 ilâ yüzde 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5 bin 760,

Yüzde 40 ilâ 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6 bin 480 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla istekleri halinde emekli olacaklar. B.K.Z
Vergi indirimi belgesi almak için; http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indirimi-almak-icin-gerekli-belgeler-212/

Geri