Engelli ehliyeti aldım ama rapor oranımı düşük verdiler?

08FATİH

Üye
Üye
ben 2015 yılında H ehliyeti aldım.Fakat benim oranımı yazmamışlar,bende nasıl olsa engelli raporum var diye hiçde tekrar gidip düzelttirmedim. Fakat ben Engelli kamu personel sınavına girmek için oran istediler, Hastaneye gittim bu konuyu konuştum tekrar heyete girdim, ve %35 verdiler. Ben engelli H ehliyetim var araba alma hakkım var ama dedim, herhangi bir engelli rapor alınabilmesi için en az %40 olması gerektigini ve H ehliyetimi aldığım halde %35 verdiler, tekrar başka hastaneye gittim %33 verdiler, Ben normal H ehlıyetı alınca bısey yok ama orana gelınce boyle yaptılar, itirazda bulundugum halde tekrar %35 verdiler., ben bunu nasıl düzelttirebilirim? Nereye gidip bana yardımcı olabilirler. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hakan.60

Üye
Üye
Demekki engel teşkil eden rahatsızlığınız %35 civarinda.itirazlada değişen bişey yok.kısacası H sınıfı ehliyetiniz olması icin engelin%40 olma şartı yok.arkadaşım da isitme engeli var %11raporu var.H sınıfı ehliyeti var.kısacası sürücü olarak engelli fakat %40altinda engeli olduğu icin diger engelli haklarindan yararlanamiyor.Sizde H sınıfı ehliyetinizi kullanacaksınız.diğer imkanlardan (ekpss vb gibi) yararlanamayacansınız.iyi günler

08FATİH

Üye
Üye
nasıl ben h ehlıyetı ve sıfır arac alabılıyorum,%40ın altında kımse alamaz demıslerdı.Ben balthazard sıstemıne gore kaç almam lazımkı 40 olsun,suan 35 de, . cevap verırsenız sevınırım

08FATİH

Üye
Üye
nasıl ben h ehlıyetı ve sıfır arac alabılıyorum,%40ın altında kımse alamaz demıslerdı.Ben balthazard sıstemıne gore kaç almam lazımkı 40 olsun,suan 35 de, . cevap verırsenız sevınırım

Hakan.60

Üye
Üye
Engel yüzdesini hangi rahatsizliktan veya rahatsizliklardan aldiniz.

Hakan.60

Üye
Üye
Keşke yuzdelerinide yazsaydınız.bu arada ortopedik bir engeliniz yoksa arac almaniz icin %40 da sizi kurtarmıyor.kısacası %35olan raporunuzu araç almak icin itiraz ederek %90 a cikarma ihtimaliniz Türkiye nin AB ye girmesi gibi bişey olurdu.kısacası imkansız

Tekerlekli Sandalye