Engelli ehliyetim iptal mi edilmiş oldu? Mevcut ehliyet ile devam edebilir miyim?

aliyilmaaztr

Üye
Üye
Merhabalar,

Ben 2014 yılında Şişli Etfal hastanesinden H sınıfı ehliyet ve Özel Tertibatlı Araç alabilir raporum var ve raporda sürekli yazıyor.
Bu rapordan sonra ehliyetimi 2014 yılında H sınıfına çevirttim. Sonrasında araç aldım ve şuanda halen kullanıyorum.

H sınıfı ehliyetimi değiştirmek için memlekette kaldığım sürede yozgat devlet hastanesinden rapor aldım. (İstanbulda yaşıyorum, daha az süre beklemeden dolayı memketten çıkarttırayım diye düşünmüştüm)

Yozgat il sağlık müdürlüğüne raporu verdim ve sonrasında kurula girdim.

Heyete mevcut ehliyetimi, araç ruhsatımı göstermeme rağmen rapor sonucumda "Özel Tertibata Gerek Yoktur" ibaresiyle engelli ehliyetim yenilenmedi. Bu durumda engelli ehliyetim iptal mi edilmiş oldu?

İptal edildiyse 2014 yılında aldığım ve yukarıda belirttiğim rapora ters bir durum yok mu?
Ben bu durumda bir daha engelli araç alamayacak mıyım?

Mevcut H sınıfı ehliyetimin değişim süresine daha çok var. Bu sürede aracımı kullansam nüfüs müdürlüğünden ehliyeti yenilemesem bir sorun çıkar mı?

Devlet benden geriye dönük vergi talep eder mi?

Heyetteki doktor beni bir anda anadan doğmuş gibi sapasağlam yaptı. Ameliyat olabilirsin diyor. Bunu söylemek bu kadar kolay mı?

Ben 46 yıldır bu halde yaşıyorum. Vergi indirimi raporu aldıktan sonra emekli oldum, 6 yıl oldu. Askere bile gitmedim.

Uzman ortopedist bunları söyleyebilir ve zaten olan ehliyetimi 3 kişinin ağzıyla iptal edebilir mi?

O zaman çok fazla mağduriyetler yaşanmaz mı?

İtiraz etsemmi naapsam bilemedim. Sudan çıkmış balık misali oldum.
şoktayım ve karma karışık duygular içindeyim.

Bana yardımcı olacak ve beni yönlendirecek abilerime ve kardeşlerime şimdiden teşekkür ederim.

Sağ kalçamda çıkık var 3 cm kısa ve ağrılı ve de hareket kısıtlılığı var.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Derhal karara itiraz ediniz. Emin olmamakla birlikte ehliyetiniz iptal edilmiş olabilir. geriye dönük ödeme alacaklarını hiç sanmıyorum.

Tekerlekli Sandalye