Engelli emekli maaşı ile soru

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktı ben 2022 yılın sonlarında sağlık kurulu raporuna başvuru yaptım %89 rapor aldım 1 yılık ve emeklilik için başvuru yaptım emekli oldum ve 2023 Kasım ayında bitiyordu süresi ben Kasım sğk bana gönderdiği tebligat kağıdı ile sevk etti hastaneye başvuru yaptım 2024 temmuz ayına kadar sürdü ve bu arada benim maaşım kesilmişti şimdi aldığım rapor %83 düşürdüler neyse emekli tekrar hak kazandım fakat geçen 9 aylık maaşım içeride birikmiş olması gerekmiyor mu ben anlamadım 170 aradım durumu anlattım fakat bi cevap alamadım bi bilgisi olan varmı acaba şimdiden çok teşekkür ederim

@feyj

Selam,

Birikmiş ödemeleri alırsınız ama bunun için SGK İl/İlçe müdürlüğüne gidip bir dilekçe vermeniz gerekecektir sanırım.

Kurumda, durdurulmuş maaşın yeniden başlatılması ve/veya geçmiş ödenmemiş maaşların ödenmesi ile ilgili matbu dilekçe örneği varsa onu doldurmanız gerekecektir.

Aşağı konuyla ilgili SGK mevzuatının linkini yapıştırıyorum; boş vaktiniz varsa kendiniz de inceleyebilirsiniz.

Bol şanslar..

Geri