Engelli emekliliği acil yardım talebi

hazansairi

SMS Activated
Merhaba arkadaşlar

Bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum. 2001 girişiliyim ama 2003 de istifa edip 2007 de tekrar aynı kurumda çalışmaya başladım. Ayrıca memuriyet öncesi SSK ve bir Banka Sandığında da hizmetlerim var. Askerliğimi ise 1995 te yaptım ama askerlik borçlanmam yok.

Hizmetlerim şu şekilde:
Emekli Sandığı (4C): 5025 gün
SSK (4A): 1317 gün
Banka Sandığı: 432 gün (bu hizmetimi daha yeni SGK ya aktarttım ama kurumda henüz hizmet birleştirmesi yaptırtmadım)

Gelelim hastalıklarıma:
-Yaklaşık 5 ay önce Mide Kanseri tanısıyla ameliyat oldum ve midemdeki kitle ile beraber midemin %80 i alındı. Tümör tipi GIST (Gastrointestinal Stromal Tümör) olduğundan kemoterapi yerine en az 3 sene kullanacağım söylenen raporlu ilaç glıvec tedavisine başlandı.
-Midede yaşadığım organ kaybı nedeniyle midemin kalan kısmı emilim sağlamıyor ve haliyle aldığım az miktardaki gıdadan gerekli vitaminler vücuduma cüzi miktarda fayda sağlıyor. Bu nedenle devamlı değerlerim düşüyor. Ve sürekli ilaçlar, iğneler serumlarla dengelenmeye çalışılıyor
-Mide ameliyatıma 115 kg olarak girmiştim 5 ayda 35 kg verip 80 kg oldum. Ama kilo verişim durmuyor. (Bu arada boy 1.80 cm. bu hızla devam ederse yakında zayıf kategorisine gireceğim)
-Hem belimde hem de boynumda fıtıklar var. Yine her ikisinde de düzleşmeler mevcut.
-Her iki dizimde de menisküs yırtığı mevcut. (Birinden ameliyat oldum)
-Akciğer zarımda enfeksiyon kaynaklı kalınlaşma var.
-Böbreklerimde halen 5 adet taş mevcut.
-Yine mide duvarımda kalınlaşma hali
-Karaciğerimde yağlanma ve büyüme
-İnce bağırsağımda kalınlaşma (CROHN şüphesi var ama henüz teşhis konulmadı)
-Yine kalp damarlarımda kalınlaşma mevcut
-ve son olarak ağır depresyon ve bipolar bozukluk denilerek bir müddet ilaç tedavisine devam ettim sonra kendi inisiyatifimle kestim
(Bu kadar sıkıntının çoğunu Mide Kanseri teşhisinden sonraki detaylı tetkiklerde öğrendim)
Bu ahval ve şerait içinde erken emeklilik yahut malulen emeklilik şansım var mı?
(Bu kadar uzun yazıp sıktığım dostlardan özür dilerim)

Merhaba [MENTION=22273]hazansairi[/MENTION] geçmiş olsun. %40 ve üstü rapor alırsanız kademeli engelli emekliliğinden faydalanırsınız. Malulen emekli olma şansınızda var ancak sizin prim gün sayınız yeterli olduğundan bence malulen değil kademeli engelli emekliliği için başvurun. zira malulen emeklilikte kurum çok ince eleyip sık dokuyor. Saydığınız hastalıklar göz önüne alındığından rahatlıkla %40 ve üstü bir rapor alırsınız diye düşünüyorum.

merhaba [mention=22273]hazansairi[/mention] geçmiş olsun. %40 ve üstü rapor alırsanız kademeli engelli emekliliğinden faydalanırsınız. Malulen emekli olma şansınızda var ancak sizin prim gün sayınız yeterli olduğundan bence malulen değil kademeli engelli emekliliği için başvurun. Zira malulen emeklilikte kurum çok ince eleyip sık dokuyor. Saydığınız hastalıklar göz önüne alındığından rahatlıkla %40 ve üstü bir rapor alırsınız diye düşünüyorum.

çok teşekkür ederim

saydığınız tüm rahatsızlıklar için Allah şifalar versin.Halil abinin dediği gibi %40 ı geçersiniz.
Zaten saydığınız tüm hastalıkları kenara koysak ve en son söylediğiniz bipolar bozukluk tanısını alsanız zaten kafadan %40 ı almış oluyorsunuz.Diğer rahatsızlıkların yüzdesini üzerine koyarsınız.Dolayısı ile raporu alın ve emekliliğe ayrılın.Biraz dinlenmek güzeldir.

Geri