Engelli emekliliği ile yaşlılık aylığı aynı şeymi?

spartacus

SMS Activated
Mrb ben bu soruyu daha önce sordum ama bir cevap alamadım . Emekli olduğumuzda yaşlılık aylığı bağlanır diye okudum. Yaşlılık aylığı çok az ve birde 3 ayda bir veriliyor.18 yıl çalıştıktan sonra 3 ayda bir mi maaş alacam neden normal engelli emekliliği bağlanmıyor.

Siz 65 yaş aylığı ile yaşlılık aylığını karıştırıyorsunuz. Bir kişi normal şartlarda SGK dan emekli olursa buna yasal tabirle "yaşlılılık aylığı" bağlandı denir. Bu aylık her ay ödenen bir aylıktır. Yani bildiğiniz normal emeklilik.

Kardesim tahminim Yasin Kucuk ve is hayatina yeni baslamis durumdasin ve onunde daha cok Uzun seneler var, sen bence emekliligi simdiden dusunme, isine saril hayatini yasa. Daha 2040 Lara kadar ne kanun ve yasalar cikar. Onun icin emekliligi simdiden dert etme ;)

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Benim de bir sorum olacak ayni sekikde çalıştığımız arkadaş ssk il müdürlüğünde hesap errirdi 3000 tl emekli maaşı görünüyor tum şartlarımiz ayni olmasina rağmen sitedeki eabo bana 2200 gösteriyor.neden bu kadar fark var?hangisi doğru?Ayrıca sitede hala celiski var su aydinlatilamadi emekli isci ekpss ile atanıp aylik kestirerek çalışmaya devam edebilirmi???

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri