Engelli emekliliğinde askerlik borçlanması

SSK ve Bağ-Kur da primlerim var son 6 yıldır da sürekli SSK primim yattı 2008 yılında %44 rapor oranıyla vergi indirimide aldım. allah nasip ederse 2 yıl sonra emekli olacağım. tam olarak 2 yıl 90 küsür günüm var. şimdi ben askerlik borçlanmasını yapsam bu süre bayabi kısalacak. normal emeklilik te askerlik borçlanması yapılıyor bildiğim kadarıyla peki bu durum engelli emekliliğinden yararlanmak isteyenler içinde geçerlimidir.
şimdiden teşekkür ederim böylesi bir site açarak bizlere yardımcı olduğunuz için..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, normal emeklilik içinde, kademeli engelli erken emekliliği diye tabir edilen emeklilik içinde askerlik borçlanması yapılabilir.

Bu kadar çabuk cevap alacağımı hiç tahmin edemiştim. Çok teşekkür ederim. peki askerlik borçlanması nı yapmak için tam olarak hangi yolu izleyeceğiz bizden negibi belge bilgi stenecek acaba?

Ben teşekkür ederim. :)
Askerlik borçlanması yapacak olan sigortalı veya hak sahiplerinin Sigorta İl Müdürlüklerinden alacağı matbu askerlik borçlanması talep dilekçesini doldurarak Askerlik şubelerine onaylatmaları ve bu belgeyi bağlı bulundukları Sigorta il Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

halil bey 1997 2.ay girişim var ssk 8 yıl 5 ay bagkur 6 yıl 3 ay askerlikten muafım emeklilik günüm ne zaman ggelir
ve askerlik borçlanması yapa bilirmiyim
tesekkurler

Askerlik yapmadıysan askerlik borçlanmasıda yapamazsın tabiki. Sakatlık oranını bilmeden emeklilik gününün ne zaman dolacağını söyleyemeyiz.

halil bey 1997 2.ay girişim var ssk 8 yıl 5 ay bagkur 6 yıl 3 ay askerlikten muafım emeklilik günüm ne zaman gelir oranım %40
ve askerlik borçlanması yapa bilirmiyim
tesekkurler

Yukarda yazdıımya. Askerlik yapmayan biri askerlik borçlanması yapamaz diye. Emekliliğine gelince. 17 yıl hizmet süresi 3920 prim gün sayısıyla emekli olursun.

Geri