Engelli Emekliliğinde En Keyifli Son :)

Gazoz Agacı

Moderator
Sevgili Arkadaşlarım,

En sonunda emekli maaşımı alabildim :) Bayramdan önce yatırılmıştı ama öyle çok izdiham vardı ki kuyrukta beklemeyi göze alamamıştım. Artık bu sabah işe geç kalma pahasına da olsa sabahın 08:00 inde ptt önündeyim. :) tabii ilk sıra benim ve gişenin önünde o hayatımın en güzel anlarından biri...memur bana beklediğimden çok daha fazlasını yaklaşık 3 katını uzattı. 25.06.2012 de sgk ya verdiğim emeklilik dilekçesiyle başlayan süreç bugün sona erdi ve aslında bağlanan maaş o günden beri hesaplanıyormuş...Birikmiş olarak toplu halde almış bulunmaktayım :)

Bugün hayat bana güzel :) 15 yıl ve toplamda 3622 günlük emeğimin karşılığını bugün aldım arkadaşlar ! Yılların birikimi ve emeği olan bu maaşı çalışan ki ne kadar zorluklarla işe gidip geldiklerini tahmin edebiliyorum :( tüm arkadaşlarımın bir an önce alabilmesi dileklerimle bu yazıyı yazıyorum...Çok keyif verici arkadaşlar...İnanın ben de binbir güçlükle yıllardır nelere katlandım ve en büyük korkum biricik oğluma bu maaşı bırakamadan bu diyardan gitmekti ve sırf bu yüzden olmam gereken ameliyatlarımı bile olmadım...Şimdi içim öyle rahat ve huzurlu...Emekli maaşı adı üstünde emek verilerek, alın teriyle hakedilmiş bir maaş ve işin en güzel yanı her ay yatacak olması :)

Gişedeki memur bayan çok sevimliydi ve bana '' her ay bekleriz sizi '' deyince bir kez daha çok mutlu oldum :) Hayallerim daha bitmedi ve onları gerçekleştirebilmek için çalışmaya devam ediyorum ama artık biliyorum ki benimde bu hayatta garanti ve düzenli bir gelirim olacak :) Bunu bilmek bile inanın çok güzel bir duygu...

Bütün çalışan arkadaşlarımın, kardeşlerimin bu duyguyu yaşaması dileklerimle,

Ben bu yolculuğa bu siteyle beraber adım attım :) 3600 günle emekli olabileceğimi de sitenin yöneticilerinden aldığım bilgiyle öğrendim :) onlara binlerce kez teşekkür ediyorum ...bu yola bu siteyle beraber adım attım ama daha ödenecek vefa borcu var ve o yüzden buradan tüm emekli olmak isteyen arkadaşlarıma seve seve gönülden yardımcı olmak istediğimi belirtir bu konuda tüm kalbimle onların yanında olacağımı söylemek isterim...elimden geldiğince...

En güzel emeklilik sizlerin ki olsun :)

Teşekkür ederim kardeşim :) evet ya bugün mutluyum ve bugün hayat bana bir başka güzel görünüyor :) mutluluğumuz ,hepimizin inşallah
...bir ömür boyu devam eder mi ? sanmam ( hayat yaramazlık yapmadan duramaz çünkü :( ) ama gönlüm ister ki mutlu anılarımız çok çok olsun ve paylaşalım ki çoğalsın :)

Allah sevdiklerinizle huzur içinde yemeyi nasip eder inşallah...

Arkadaşlar güzel dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim :) Hepiniz ama hepiniz sağolun...

İyi ki varsınız,

İsyerindekilerin karın ağrısı yeniden başlayacak ve sende çift katmerli tost çatır çatır yiyeceksin. Hayirli olsun çatır çatır ye emi... ..

Sağol arkadaşım sağol :) ya paranın yüzü sıcaktır derlerdi demek doğru :) ayaklarım yerden kesildi bugün havalardayım hala :)

Artık çift katmerliler gelsin :) :) :) darısı başına arkadaşım...

Güzel arkadaşım Hayırlı olsun paranı iyi, mutlu günlerde harcarsın inşallah. Darısı bekleyen herkezin başına hee unutmadan nezaman ıslatıyoruz :) artık bizleride görürsün:)

çok sevindim:)hayırlı olsun.darısı başımıza inşallah:)

hayırlı olsun.. biraz geç oldu kusura bakma.. herşey eyii güzel de erkeğe maaşı sorulmazmış sen erkek olmadığın için soralım sana ne kadar emekli maaşı bağladılar.. bize de fikir olur 3 yıl sonrası için.. :)

Ben de bilmiyorum desem inanır mısın? tam olarak bilemiyorum çünkü birikmiş olarak aldım ama 850 civarı gibi :)

Sağol arkadaşım, daha güzel emeklilikler senin olsun, sizlerin olsun. Bir daha maaşımı yazmak istemiyorum yanlış anlama gerçekten de düşük olabilir ve okuyan arkadaşların morali bozulur diye...Her emekli maaşı farklı çünkü. Engelli emekliliği de olsa ödenen prime göre değişebiliyor. Yani benim ki düşük diye seninki de düşük olacak diye bir kural yok.

Dilerim en düşük maaşı benimkidir :) senin emekli maaşın inşallah emekli olmana değer :)

Geri