Engelli emekliliğinden yararlanıp Bağ-Kur'dan emekli olanlar ne kadar maaş alır?

Arkadaşlar Bağkur'dan engelli emekliliği ile emekli olanlar aldığı maaş rakamını yazabilir mi?

Emeklilik hakkımı elde ettim (12.Basamaktan) fakat yılın dolmasını bekliyorum, eylül 2012'de emekli olacağım.

Fakat ne kadar maaş alacağım konusunda hiçbir bilgim yok.

En az alan ne kadar maaş alıyor onu öğrenmeye çalışıyorum.
Aşağıdaki tabloya göre bağ-kur'dan emekli olan engelliler aldıkları maaşları yazarsa herkes bilgilenmiş olur:

1: İlk sigortalı olunan yıl
2: Hangi tarihte emeklilik talebinde bulundunuz
3: Sakatlık oranınızın % (yüzdesi)
4: Yaşlılık emekliliğimi (engelli emekliliği) yoksa malulen emeklilik mi
5: Toplam prim miktarınız
6: Kaçıncı basamaktan emekli oldunuz
7: Şu an aldığınız emekli maaşı

Şu anda bağkur 12. basamak emeklileri aylık 850 tl alıyorlar. bahsettiğiniz gibi eğer günün dolmasını bekliyorsanız, demekki bakıma muhtaçlığınız yoktur. bu yüzden alacağınız emekli maaşı 850 tl'dir...

şu an 5700 günle emekli olacağım. 17 yaştaki sigortalılığım yıl hesabına katılmadığı için 16 yılın dolmasını bekliyorum.

Daha anlaşılır olması ve okuyanların alınan/alınacak bağ-kur emekli maaşı hakkında az çok bilgi sahibi olmasını kolaylaştırmak adına agumustekin'in sorusuna bir tablo ekledim. Bu başlığa yanıt yazarken o tablodaki soru sırasına göre yazarsanız çok daha anlaşılır olur.

1: İlk sigortalı olunan yıl: 1995
2: Hangi tarihte emeklilik talebinde bulundunuz: 07/11/2012
3: Sakatlık oranınızın % (yüzdesi): % 51
4: Yaşlılık emekliliğimi (engelli emekliliği) yoksa malulen emeklilik mi: Engelli Emekliliği
5: Toplam prim miktarınız: 4/b: 5739 gün 4/a: 143 gün = 5882 Gün
6: Kaçıncı basamaktan emekli oldunuz: 12
7: Şu an aldığınız emekli maaşı: 628,41 Maaş+ 31,42 Ek Ödeme = 659,83 Toplam - 94,26 SGDP = 565,57 (02/2013)

Geri