Engelli emeklilik için izlenecek yol?

aktay

SMS Activated
halil bey iyi günler ben daha önce size yazmıştım şimdi ben bir işe girdim bundan sonra ne gibi bir yol izlemem gerekiyor vergi indirimli emeklilik için yoksa özürlü emeklilik için baş vurucam bir de maliye sevk aldıktan sonra işten çıkışımı alsam olurmu normalde çalışmıyorum sadece formaliteden çalışıyor gözüküyorum yardımlarımız için şimdiden teşekür ederim saygılarımla

Hiç bir bilgi vermemişsinki. Nasıl yardımcı olalım? Bu forumda günde onlarca kişi soru soruyor hepsinin detayını hatırlamam mümkün değil. Nasıl bir yol izleyeceğiniz söylemem için ilk sigortalılık tarihi (ay gün yıl olarak ) sakatlık oranı ve hangi kuruma tabisin (ssk, bağkur gibi) yazmalısınki bizde o bilgilere dayanarak yorum öneride bulunalım.

Hiç bir bilgi vermemişsinki. Nasıl yardımcı olalım? Bu forumda günde onlarca kişi soru soruyor hepsinin detayını hatırlamam mümkün değil. Nasıl bir yol izleyeceğiniz söylemem için ilk sigortalılık tarihi (ay gün yıl olarak ) sakatlık oranı ve hangi kuruma tabisin (ssk, bağkur gibi) yazmalısınki bizde o bilgilere dayanarak yorum öneride bulunalım.
SİZE DA ÖNCE GÖNDERDİĞİM YAZILARDAN ÖRNEKLER
ismim aktay aslan
sigorta girişim 1989
toplam sgk 1465
bağkur 1740
2009 yılında tirençli verem ve şeker hastalığına YAKALANDIM şekerden dolayı insülin kullanmaktayım 3 ay balıkesir göğüs hastanesinde tedavi gördüm 1 yıl sonra hastalığım tekrarladı ve izmir dr SUAT seren hastanesinde 7 ay tedavi gördüm 2 yıl ilaç tedavisi uygulandı

malülen emekli olmak için baş vurdum balıkesir bandırma devlet hastanesine sevk edildim burdan aldığımız raboru balıkesir sgk gönderildi bunlarda raboru bursa ya sağlık kuruluna gönderildi gelen cevap bana gönderdiler cevapta malül olamasın diye yazı geldi
ben de ankara yüksek sağlık kuruluna itiraz dilekçesi yazdım ankaranın balıkesir sgk ya gönderdiği yazı ile istanbul süreya paşa göğüs hastanesine sevk ettiler burdan aldığım raboru blk sgk kurumuna verdim 1 ay sonra yazı geldi 2 yıl sonra konturol olmak şartıyla malülen emekli oldum
konturol günü ne 2 ay kala sgk gittim sgk beni balıkesir devlet hastanesine sevk ettiler devlet hastanesinden SAĞLIK kurulundan kulaklardan dolayı sağ kulak yüzde 88 dp sol kulak yüzde 87 DP yani bu kurulda yüzde 40 denk geliyor gözden yüzde 5 kurul beni blk göğüs hastalıkları hastanesine sevk ettiler BURDAN DA ORTA DERECELİ VEREM DENDİ YÜZDE 40 VERDİLER
BURDAN ALDIĞIM RAPORU DEVLET HASTANE SAĞLIK KURULUNA VERDİM BUGÜN SGK GİTTİM BURSA YİNE KABUL ETMEMİŞ

TOPLAMDA YÜZDE 85 RABORUM VAR ŞİMDİ BENİM NE YAPMAM GEREKİYOR BENİM HANGİ YOLU İZLEMEM GEREKİYOR YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM

BU ADRESE BAKTIĞIMhttp://hastane.selcuk.edu.tr/images/yonetim/saglik_kurulu/cetvel.pdf ZAMAN BENİM EMEKLİ OLMAM LAZIM
evet beyler malülen emekli gelen yazı yüksek sağlık kurulu itiraz tekrar itiraz edilmiyor tekrar hastaneye sevk olmuyor

şimdi ne yapmam lazım

bimer re yazı yazdım gelen cevap aynıdır ve yüzde kaç oran verdiğini yazmıyor emekliğimim iptal oldu

ŞİMDİ ADAM AKILLI BİR ÇARE 17.10.2014 tarihindeki başvurunuza isdinaden ; çalışma gücünüzün % 60 nı yitirmediğinize Yüksek Sağlık Kurulu tarafından karar verildiğinden bu durumda tarafınıza aylık bağlanmasına kanunen imkan bulunmamaktadır.
SAYGILARIMLA AKTAY ASLAN malülen emekli iken 1450 tl maaş alıyordum şimdi vergi indirimli emekli olursam ödenmiş 1742 bağkur ve 1465 sgk mevcut tur ilaveten günlüğü 13 tl den 650 gün yurt dışı borçlanması yaptım toplamda 3857 günüm olacak emekli olursam ne maaş alırım bilgilerinize sunuyorum saygılarımla

SSK dan emekli edileceğini varsayarak yazıyorum. Rapor oranın şuan muallakta sanırım. %40 ila 59 arası bir rapor alırsan 15 yıl 3600 gün primle emekli edilirsin. Bu süreyi doldurmuşsun. Dolayısıyla SGK ya başvurup kademeli engelli erken emekliliğinden faydalanmak istediğini söylemelisin. Ne kadar maaş alağını şu konuda gerekli linklerden sorgulayabilirsin. http://engelliler.gen.tr/f11/engellilerin-emeklilik-hesaplamasi-nasil-yapilir-24213/

sayın halil bey iyi akşamlar gönen devlet hastanesine perşembe günü hastanenin sağlık kurulundan her iki kulaktan 100/52 tip 2 100/20 dirençli verem hastalığından 100/40 aldım bu normalde baltizor formülüne göre 100/77 kişinin engel oranı yazıyor 100/77 yapıyor bu rabor süresiz ömür boyu ben bu raborla malülen emeklilik için bende bu raborla sgk ya gittim bara çara balıkesir devlet hastaneye sevk aldım heyete girdim kulaklardan sağ 91 /sol 93 verildi diğerlerinin oranı kuruldan sonra verilecek ama sonucunu perşembe günü verilecek benim önce aldığım ömür boyu raborun etkisi olurmu tekrar malülen maaşımın bağlanması mümkünmü bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla aktay aslan

Malulen emeklilik için önceden alınan raporların bir önemi yok. Ayrıca malulen emeklikte tek hastalıktan %60 oranında rapor alınmalı. Yani baltazar formulu malulen emeklilikte geçersiz.

Geri