Engelli emeklinin tekrar çalışması halinde maaşının hesaplanması..

Merhaba

Ben vergi indirimi alarak (%51-SSK) emekli olmuştum. Normal emekliliğim 2016 yılında.. Yıllarca çalışmaya alışmış bir kişi olarak şu anda çalışmamak veya boş durmak hoşuma gitmiyor.. Bilişim uzmanıyım. Bazı işler buluyorum ancak alacağım ücret konusunda tereddütlerim olduğu için işe girmeye çekiniyorum. Tereddütlerimi gidermeme yardımcı olursanız memnun olurum...

İnternetten edindiğim bilgiye göre ben şimdi başkasının yanında tekrar çalışmaya başlarsam ve "emekli maaşım dursun o devam etsin" dersem, gireceğim işyerinden alacağım maaştan % 30 SGDP kesileceğini öğrendim.
Vergi indirim tutarı 200 TL üzerinden hesaplanacak.. Kabaca 1000 TL ya da asgari ücret maaşım olsa elime geçecek olan net ücret sanırım 700 TL civarında olacak.
Yanlış hesaplama yapıyorsam , hesaplama konusunda bilgisi olan veya bu konuda dikkat etmem gereken bir husus varsa konu hakkında bilgisi olan arkadaşım varsa bana acilen cevap yazarsa çok memnun olurum..

Zira başvuru yapmam gereken birkaç iş buldum,karar vereceğim... Şimdiden teşekkür ederim..

Ben geçen sgdp için %15 dedim ama değilmiş. Sizin söylediğiniz gibi %30 civarında bir kesinti yapılıyormuş.

Geri