Engelli / Engelsiz Neden Birbirini Kabullenemiyor?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Dün açılan bir konu bugün bana bunları yazma gereksinimi hissettirdi. http://engelliler.gen.tr/f50/engellilikle-ilgili-yazilar-9711/
Bir engelli veya engelli yakını bu yönde düşünür ise bana kalırsa boşuna kürek çekiliyor demektir. Her plartfomda ayrımcalık olmasın diye yazılıp çizilen konuşulanlar hükümsüz kalıyor. Siz engelli dostlar ayrımcılığı ilk olarak siz kaldırın, bir çok sorunları yaşayan siz, bu durumun hiç bir getirisi olmadığını bilen siz, engelli/engelsiz kavramı kalksın insan insandır diyen siz ama gel görki aranıza engelsizleri kabul etmek istemeyende yine siz.Tabiki istisnalar vardır onları tenzih ederim.

Hal böyle olunca durum kendin çal kendin oynaya dönüşüyor. Amaç nedir? bir şekilde ses duyurabilmek. Amaç nedir? hakları elde etmek. Amaç nedir? herkesin eşitce yaşaya bileceği bir toplum bu doğrultuda atılan her adıma destek verenmi suçlu yoksa buna fırsat vermeyen engelli veya engelli yakınlarımı?

Bir çok olaylara kayıtsız kalan engelsizler olduğu gibi duyarlı davranıp karınca kararınca bir şeyler yapmak için faydalı olabilmek için çabalayanlarıda bu şekilde ötekileştirmeyelim. Gruplaşmanın hiç kimseye bir getirisi olmayacağını benim bildiğim kadar herkes biliyor. Nerede bütünlük sağlanırsa orada başarı olacaktır. Bildiğimiz üzere yapılan bir takım eylemler oluyor , insanlar bir araya geliyor, bir amaçları var ve elde etmek adına yanlarına katılan herkese ihtiyaç duyuyorlar bir ses ,bir nefes daha olsun yanlarında diye bütünleşiyorlar. Engellilerinde bir amacı var peki siz neden bu amaca dahil olanları uzaklaştırmak istiyorsunuz?

Yada şöyle sorayım engelsiz bir insan bir takım bilgiler edinip bunları sizlerle paylaşıyorsa bunun adı neden vicdansızlık ve bu durum neden rahatsızlık veriyor.

Bu durumdan rahatsız olan başka engelli arkadaşlar'da var ise bu başlık altında düşüncelerini paylaşabilirler. olumlu veya olumsuz her düşünceye saygı duyarız.

Parmaksız

Üye
Üye
Bence aramızda engelsiz kişiler olmasın bizimle ilgili yazılar yazmasın diye düşünenlerin sayısı çok azdır. Bu şekilde düşünen kişileri tüm engellilere mal etmemek gerekir. Zaten bu düşüncenin mantığıda yok. Engelli kişinin kardeşi annesi babasıda engelsiz. Böyle düşünürsek kardeş kardeşe baba oğula düşman kesilir. Bir iki kişi o şekilde düşüebilir. Ama dediğim gibi sayıları bir elin parmağını geçmez. Onlarıda takmamak gerek. Milletin ağzı torba değilki büzesin.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tabiki tüm engellilere mal etmiyorum istisnaların olduğunu onları tenzih ettiğimi zaten yazmıştım. Bu yönde düşünen küçük bir bölüm bile olsa umuyorumki olmasın ve ne kadar yanlış düşündüklerini anlasınlar. Buradaki her insanın amacının ortak olduğunu görsünler.

Tekerlekli Sandalye