Engelli Ev Alırken Tapu Masrafı İndirimi Varmı?

derderbo

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar engelliler ev alırken tapu masraflarında indirim varmı?Yardımlarınızı bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öyle bir indirim olduğunu hiç duymadım.

derderbo

Üye
Üye
Halil abi sağol.tuh desene yandık 3000tl
gidermi acaba

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam derderbo,

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun arkadaşım ev sahibi olacak olmana çok sevindim :) Sana bir faydası olur mu bilemiyorum ama kanunen böyle bir hakkımız yok yani tapu masraflarında değil de evi aldıktan sonra eğer kendi adına alırsan vergiden; çöp ve emlak vergisinden muafsın. Engelli vatandaşlar tek ev sahibi olduklarında o eve ait emlak vergisi ve çöp vergisi ödemeyeceklerdir. Raporununun bir fotokopisini tapu dairesine götürüp onaylatıyorsun ve vergilerden muaf tutuluyorsun.

Evi alırken yapılacak olan tapu masrafına gelince bence bu konuda tamamen senin pazarlıklı ve ısrarcı davranışın önemli olacak düşüncesindeyim. Ben evimi alırken tapu masrafı ödemedim sadece emlakçıya ikramiye vermiştim :) emlakçı benim adıma evi satacak olanla sıkı bir pazarlık yapmış ve tüm masrafları satıcıya yüklemişti . Belki sana da böyle bir faydası olabilir umuduyla yazdım. Ama emlak vergisi ve çöp vergisi evi aldığın tarihten itibaren gerekli işlemleri yaparsan muaf tutulursun.

Güle güle , iyi günlerde oturman dileğimle,

Cool_m

Üye
Üye
Evi sıfır alıyorsanız Mütahit ten. Hem alıcı hem satıcı harcını Mütahit size ödetir.

6000 min.

Tekerlekli Sandalye