engelli hakkı olan vasıye neden geri ödemeli bez parası yatırılmıyor

MUZEYYEN

Üye
Üye
bez raporunu çıkardım fakat babasından sıgortalı oldugu için ona yatmakta vasısı benım bebim hesabıma yatırılmasını nasıl saglaybılırım

serbetcimehmet

Üye
Üye
Muzeyen hanim, yanlis soylemde bulunmak itemiyorum, babasina yatiyor dediniz ve size yatmasini istiyorsunuz, dogrumu anladim ? Eger ki vasi siz tayin edildiyseniz mahkeme karari ile de olsa engellinin kendi tc si uzerinden ziraatbankasina her ayin 8/14 ü arasinda yatar sistem engellinin kendi tc si uzerinden islem yapar vasi si olarak size atm vadesiz maas karti verilir vasi kararinizla bankadan karti alir cekersiniz. Fakat kendi birinci derecede cocuklariniza anne yada babaya vasilik degil velayet verilir kısıtlı olan engelli % 70 ve agir surekli engellilerde , sistem budur diye biliyorum,

TURKCELL T50 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

serbetcimehmet

Üye
Üye
Fakat sunu da arastiriniz bu ciktigimiz cuma gunu bir meclisten karar gecmis haberi tv de dinledim tam icerigine bakamadim fakat bez paralari da dahil 19 kalem medikal urunlerinde devlet pesin odeyecek seklide bir haber duydum arastiriniz ve bilgisi olan arkadslar ve yoneticilerimiz bilgi paylasimi yaparsaniz bilgisi olmayan atkadaslarda aydinlanmis olur,

TURKCELL T50 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

serbetcimehmet

Üye
Üye
sayın yöneticimiz gülümse hanım kardesim, bu konuda bir arastırman yada haber varmıdır 25 mart cumartesi günü yayımlanan resmi gazete de dediğim gibi tv de net anlayamamla beraber haberlerde duyduklarım hakkında

Tekerlekli Sandalye