Engelli İnsan Artı Yarım İnsan.?!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
bebe1sr2.jpg

engelli insan + yarım insan... bu sözü küçüklüğümden beri büyüklerimizden ve çevremden arada bi duyardım... bugün bu söz gündemime oturdu... bu söze takılı kaldım.?!

bir anne ve bir baba... bu babanın 3 kızı var... iki kızı engelli bir birey... küçük kızı henüz 2 yaşında... ve eşi 3 aylık hamile imiş... hayırlı/uğurlu olsun inşaallah... benim takıldığım konu...; 2 yaşında olan engelli çocuk... çocuğun bir gözü (görme engelli...) görmüyor... sanırım başka rahatsızlığı da var... (Rabbim şifa versin...) kadının ailesi bu çocuğa...; YARIM çocuk diyor...lar...mış.?! ve kadın da...; TAM çocuk yapmak için hamile kalmış.?!

şu insanların zihniyetine bakar mısınız.?! böylesi cahil insanların gözünde engelli insan = yarım insan.!!!

CaN ETKiN

Üye
Üye
Boşver ya yarım akıllı olmaktan iyidir. ( sözüm o yarım insan diyen cahillere )

S

SON_OSMANLI

Guest
Şef onların aklı fikri yarım veya kıt..insan evladını yarım diye tesbit edermi canından kanından olan cocuguna bu yakıstırmayı koyan ann babaya hayırlı evlad yetişmez.Allah ıslah etsin...

F

Fırtına

Guest
bu zihniyetteki insanlara ne desen faydasız... sözde...; anne/baba olacaklar... engelli çocuğunu ''yarım çocuk...'' olarak görüyor ve ''tam çocuk...'' yapmak için...; çocuk istiyorlar/yapıyorlar.?! Rabbim ıslah etsin ve o çocuğun (öyle bir anne/babanın elinde...) yardımcısı olsun.

Parmaksız

Üye
Üye
Kime göre neye göre tam?
Kime göre neye göre yarım?
Bu sorulara cevap versinler önce..

BOLULU

Üye
Üye
Walla ben sağlam insn dan daha çok çalışıyormuşum herkes öyle diyor vede çok nazar değiyor fırtına nın dediği gibi 1+½ insan gibiymişim

F

Fırtına

Guest
sağlam = çürük

tam = yarım

engelli insanlara yakıştırılan bu iki kelimeye benzer daha bir kaç kelime (yakıştırma...) var... insan = insan / dır... insan'ın çürüğü/yarımı olur mu yaaa.?! her zaman söylerim...; engelli/engelsiz her insanın yapabilirlik ölçüsünde yapabildiği işler vardır...

bir çok engelsiz insan, engelli bir insan birşey yaptığında olağanüstü bir olaymış gibi ''takdire şayan, vs. ...'' kelimeler kullanıyor... ne kadar cahil ve bilinçsiz / ce kullanılan kelimeler... engelsiz insan birşey yaptığında normal karşılanıyor... engelli bir insan birşey yaptığında olağanüstü ''nasıl yapar/yapabilir/yaptı... gibi....'' olarak görüyor ve şaşırıyorlar.?!

şaşırmayalım... yaptıkları normal / dir, normal.!!!

Tekerlekli Sandalye