Engelli İnsanlardan Korkar Hemen Kaçarım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evet, yanlış okumadınız! Ne yalan söyleyeyim... Karşımdaki insanın engelli olduğunu algıladığım anda kal gelir. Beynimden farklı bir kimyasal salgılanır. Bakışlarım donuklaşır, nefes alışım farklılaşır. Lütfen itiraflarımı yadsımayın.

Elbette bu aşamaya hemen gelmedim. Bir bilseniz... Düşünce engelli insanlardan neler neler çektim bugüne değin. Onlar, kalp kırar anlamaz...

Ağlayanın gözünün yaşına bakmaz... Dikkat edin! Dünyada yaşanan sorunların temelinde düşünce engelliler vardır. İşte bu nedenle... Düşünce engelli bir insan gördüğümde elim ayağım birbirine dolanır.

Ben kör gözden çok korkarım... Bir insanın kör olduğunu fark ettiğim anda hemen yanından uzaklaşırım.

Her kim ki gözlerini hırs bürümüş... İnsani değerlerini yitirmiş... Manevi değerleri düşünmüyor... Sadece para peşinde koşuyor...

İşte en büyük zarar ondan gelir.

Benden âcizane bir tavsiye sevgili okur! Anlatmış olduğum tarife uygun bir insan görürsen fazla vakit kaybetme Dön arkanı git!

Ben sağır kulaktan çok korkarım...

Bir insanın başına gelebileceği en kötü şeylerden biridir, kulaklarının işitmemesi. Her kim ki nasihatleri dinlemiyor... İyiliğe, güzelliğe çağıranlara pek kulak asmıyor... Çevresinden gelen uyarılara karşı kulaklarını tıkıyor...

Bırak etrafına hayır hasenat yapmayı Kendisine bile faydası yok demektir! O kişiden elde edebileceğim pek bir şey olamaz. Aman fazla yaklaşmasın. Mümkünse benden kilometrelerce uzakta dursun. Razıyım.

Ben kesik elden çok korkarım.

Her kimde kesik el görürsem, Etrafımdakilere çaktırmadan sessiz bir çığlık atarım. Zira bu ele sahip olanların parmakları vardır, İşlevleri de gayet yerindedir. Lâkin hep cimridirler.

Ne zaman fakire yardım etmek söz konusu olsa Onlar elleri yokmuş gibi davranırlar hemen. Vermek yerine daima almayı tercih ederler.

Ne diyeyim? İnsanın içinden böyle bir eli öpmek gelir mi hiç?

Ben topallayan insandan çok korkarım...

Topallayan birini gördüğümde içim ürperir Sarsılırım...

Yanlış anlamayın! Bu insanların sağlıkları gayet iyidir! İstedikleri zaman normal yürür, Maratonda bile koşabilir. Yeter ki kendi menfaatleri bulunsun, Alacakları para nakit olsun. Gelin görün ki söz konusu başkaları olduğunda Topallamaya başlarlar. Hatta adımları geri geri gelir!

Babamın bir sözünü hiç unutmam. Bedava mezar teklif edilse Para vermeyecekleri için onlar hemen içine giri verir!
Melda Bekcan

Tekerlekli Sandalye