Engelli kadrosundayım. Vergi indirimi alabilirmiyim?

arminn

Üye
Üye
Üç ay kadar oldu bir yerde çalisiyorum engelli olarak çalışanlar vergi indirimden yararlanabiliyormus maaşlarinda bu nasıl oluyor bilgisi olan bilgi verebilir mi

kayahak

Üye
Üye
Sadece maaş değil başka avantajları da var, tabi derecenize bağlı olarak, 1.Derece, 2.Derece, 2.Derece vergi indirim tutarlarına göre vergi indiriminden faydalanıyorsunuz, bu da maaşınıza pozitif etki ediyor, ama sadece engelli olmak yeterli değil, vergi indirimine başvurup hak etmeniz gerekli, bunun için sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekli, zaten çalışıyorsunuz, iş yerinizde insan kaynakları veya muhasebe bu kanuyu halleder diye düşünüyorum.

arminn

Üye
Üye
Yüzde 64 engelim var çalışıyorum 6 ay oldu .süreç nasıl ilerliyor bilgisi olan var mı

kayahak

Üye
Üye
Sigortalı olarak çalışırken vergi indiriminden faydalanmanız için çalıştığınız yer'den dilekçe alıp engel oranınızı belirten belge'yle beraber başvuru yapıyorsunuz, ve cevabı bekliyorsunuz, ama siz yine bi araştırın.

İsen Buga

Üye
Üye
Üç ay kadar oldu bir yerde çalisiyorum engelli olarak çalışanlar vergi indirimden yararlanabiliyormus maaşlarinda bu nasıl oluyor bilgisi olan bilgi verebilir mi
Engelli kadrosunda olup olmadığına emin misin?
Evet ise bir işlem yapmanıza gerek yok. Maaş bordrosundan gelir vergisi normal maaş bordrosundan farklıdır. Engel durumuna göre değişir. O Gelir vergisi düşdüğü için fazlalıklar maaşınıza fazla yansır.

Engelli kadrosunda değil iseniz raporunuzu dilekçe ile sunabilirsiniz gerisini muhasebe (mutemet) halleder.

Tekerlekli Sandalye