engelli kardeşi görenlerin,evlenmekten vezgeçmesi durumu

ahmet34

Üye
Üye
hangi kızla evlenmeye kalksam,kız kabul etsede
eve gelip aileyle tanısınca,bu arada bakıma muhtac engellıyı gorunce
ılerıde aynı evde yasayıp kendısıde gerekırse,engellıye bakımında yardım etmesı gerekecegı ıcın,hepsi ıkı uc gun ıcınde ıletısımı keserek gıdıyorlar
acaba bu durumu kabul ederek evlenebılen varmıdır
bakım derken yıyecek ıcecek kıyafet gıydır cıkar bunların dısında,malum tuvalet ıslerıde var,bunları hesaplayarak,hergun bunla ugrasamam dıyerek kacıyorlar,özetlersek bu durum

Timsah

Üye
Üye
Eğer bunun için sizinle evlenmek istemiyorsa bence siz o kızdan uzak durun herkes doğuştan engelli olmuyor ilerde sizede bi durum olsa sizede bakmaz

ahmet34

Üye
Üye
pekı sız saglam ısenız,gıdıpde engellı abisi olan kızla evlenırmısınız
yanı kızla evlısın evı yenı esya dayadın dosedın,duzenını kurdun,ertesı gun abısı sızın eve gelıp omurboyu salonunuzda yasasa

bu sorunun amacı,herkes aynı bakıs açısındamı ogrenmek ıcın

Timsah

Üye
Üye
Benim amcamın kızı annesinin 3 aylıkken bıraktığı engelli çocuğuna baktı yani bile bile evlendi şimdi o çocuk 25 yaşında her gün uludağ unuversitesine taşıdı onu insanina bağlı vicdanı olan herkes bunu yapmalı bence

Gülden

Üye
Üye
hangi kızla evlenmeye kalksam,kız kabul etsede
eve gelip aileyle tanısınca,bu arada bakıma muhtac engellıyı gorunce
ılerıde aynı evde yasayıp kendısıde gerekırse,engellıye bakımında yardım etmesı gerekecegı ıcın,hepsi ıkı uc gun ıcınde ıletısımı keserek gıdıyorlar
acaba bu durumu kabul ederek evlenebılen varmıdır
bakım derken yıyecek ıcecek kıyafet gıydır cıkar bunların dısında,malum tuvalet ıslerıde var,bunları hesaplayarak,hergun bunla ugrasamam dıyerek kacıyorlar,özetlersek bu durum
:).... HAYAT NE GARİP ....Kimin başına ne geleceğini kimse bilemez...Siz .....kız arkadaşınızı eve abi ile tanışmadan önce bütün gerçekliğiyle hayatınızı anlatmalısınız...Sizi seven..iyi günde, kötü günde sever zaten ,hastalıkta, sağlıkta da sever zaten.....
:).... HAYAT NE GARİP ....Kimin başına ne geleceğini kimse bilemez...Siz .....kız arkadaşınızı eve abi ile tanışmadan önce bütün gerçekliğiyle hayatınızı anlatmalısınız...Sizi seven..iyi günde, kötü günde sever zaten ,hastalıkta, sağlıkta da sever zaten....

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@ahmet34

Merhaba,

İnsanlar dünyaya bir kere geliyorlar. Ömürleri kısıtlı. Ve günümüz insanları; bunu, eski zamanlardaki gibi ideal olanı gerçekleştirmek, iyilik yapmak, diğerine yardım için kullanmak niyetinde olmuyorlar genelde. Haklılar da bence. Eskide kaldı o cefakar aşklar, arkadaşlıklar, kendini bir ideal uğrana feda etmeler.

Alınmayın ama; kimse biriyle evlendi diye onun kardeşine veya bir akrabasına bakmaz günümüzde. İşte engellilik şöyle kutsal, hayat böyle daha anlamlı falan filan; eskidenmiş o günler.

Günümüzde ‘’tırnağın varsa başını kaşırsın.’’ Paran varsa bakıcı tutarsın yoksa başının çaresine bakarsın.

Yaşadığınız tecrübe de zaten beni haklı çıkarmıyor mu? Ömür kısıtlı, bilet tek yöne ve tek seferlik.

Bizden istediğiniz nedir?

Bizim bu konuda yapabileceğimiz nedir?

Devlet yardımları, bakım vb. bir konuda falan yardım isterseniz, benim çok bilgim yok ama belki bilen arkadaşlar yanıtlar.

Bol şanslar size.

Tekerlekli Sandalye