Engelli kartı için kullanılan raporla evde bakım maaşı alabilirmiyim

Aretias

Üye
Üye
slm engelli kartı cıkaracaktım engelli saglık raporu istediler bu raporu agır ozurlu olarak alırsam evde bakımdan yararlanabilirmiyim ve raporun gecerlilik suresi kac aydır

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şayet raporunuzda ağır özürlü ibaresi olursa evde bakım için uygun olur. Fakat sadece ağır özürlü ibaresi yeterli değildir. Bir takım kriterlerin uygun olması lazım mesala eve giren gelirin tamamı toplanıp kişi başına bölündüğü zaman 540 tl geçmemeli geçmesi durumunda maaş bağlanmaz. Ayrıca bakılacak kişinin kendi ihtiyaçlarını gideremez halde olması lazım banyo giyinmek vs. gibi bu kriterlere uyuyorsanız bakım maaşı için başvuru yapabilirsiniz.

Sağlık raporu süreli ve süresiz olmak kaydıyla iki grupta veriliyor sizin raporunuz sürelimi yoksa süresizmi olacak buna hekimler karar vereceklerdir.

Aretias

Üye
Üye
gülümse hayata prosektörleri biliyorum benim sorduğum eğer agır özürlü olarak raporumu alırsam o raporun gecerlilik süresini sordum zira agır özürlü ibaresini yazdırırsam evde bakıma 2 ay sonra başvuracağım diğer sorumda engelli kartı almak için başvurursam ve ağır özürlüdür raporu alırsam bu raporla evde bakıma başvurabilirmiyim saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Başvurabileceğiniz söylenmiş zaten. Yada sormak istediğinizi anlatamadınız.

Tekerlekli Sandalye