Engelli kimlik kartı

hakansoyturk_16

Üye
Üye
Merhaba 2000 yılında almış olduğum engelli raporum ile eski engelli kimlik kartımın değişmesi için aile sosyal hizmetler müdürlüğune başvuru yaptım.ordan oradilar rapor eski olduğu için sisteme giriş yapamıyorum diyor .raporum sürekli rapor yaklaşık 20 yıldır engelli statüsünde çalışıyorum.iskurda problem yok .vergi indirimim yok zaten hiç heyete girmedim .vergi indirimden emekli olanların maaşı düşük mü ?7317 prim 25 yıl sigortalılık var.raporu yenilesem işe girmek için alınan rapor ile emeklilik için alınan raporun hesaplamaları farklı oluyor diye biliyorum.boyle bir konu başına gelen var mı ?

İsen Buga

Üye
Üye
E nabızda raporunuz gözüküyor mu? Gözükmüyorsa en son aldığınız raporun e-nabıza geçirilmesini talep ediniz. Genelde yapmayabilirler sil baştan muayene talep ederler. Ama sansınızı deneyin yapmazlar ise istediğiniz tarihte heyete girmelisiniz. Başka çözüm yok.

emir_t1

Üye
Üye
Merhaba 2000 yılında almış olduğum engelli raporum ile eski engelli kimlik kartımın değişmesi için aile sosyal hizmetler müdürlüğune başvuru yaptım.ordan oradilar rapor eski olduğu için sisteme giriş yapamıyorum diyor .raporum sürekli rapor yaklaşık 20 yıldır engelli statüsünde çalışıyorum.iskurda problem yok .vergi indirimim yok zaten hiç heyete girmedim .vergi indirimden emekli olanların maaşı düşük mü ?7317 prim 25 yıl sigortalılık var.raporu yenilesem işe girmek için alınan rapor ile emeklilik için alınan raporun hesaplamaları farklı oluyor diye biliyorum.boyle bir konu başına gelen var mı ?
Yeni rapor çıkarmak çeşitli açılardan sorunlu olabiliyor. Hem niye yeni rapor çıkaracaksınız ki.
Var olan raporunuzun sistemde görülmesini sağlayın derim
Gerekirse hastaneye bir dilekçe verin, raporunuzu sisteme aktarsınlar.
Veya çok olmadı, kimlik kartı çıkarmaktan vaz geçersiniz. Bu son seçenek tabi.
Yinede siz bilirsiniz.

hakansoyturk_16

Üye
Üye
Engelli kimlik kartını sisteme girmişler.rapor eski tarihli olduğu için sürekli problem çıkıyor .yenisini almaya kalksan ne olacağı belli değil muhtemelen% 40 ın altında kalacak.vergi indirimi için başvuru yapsam maaşlar düşük yeni raporda %40 in altında kalırsam ilk rapor ne olacak 20 yıldır engelli statüsünde çalışıyorum diyorum.iskurda kayıt var .eski rapor geçersiz mi olacak diyorum kimse bilmiyor.7317 gün prim 25 yıl sigorta var eytliyim yaş bekliyorum.her sene birşey çıkıyor .en erken heyet 25 Haziran'da diyor.2033 emeklilik tarihi bu vücut 12 sene daha nasıl gider bakalim

İsen Buga

Üye
Üye
1. Konu: Rapor oranı değişmez!....
Vergi dairesi sevk ile hastaneye gitmediğiniz için verdiğiniz rapor ile aldığınız vergi indirimi geçerlidir. Yerine yeni rapor gelse oran yüksek olsa bile siz başvurmadıkça değiştirmezler.
Siz engelli ve bakım maaşı almıyorsunuz: Bu arkadaşların sıkıntıları sizi bağlamaz.

2. Konu: Vergi indirimi aldınız mi? Engelli statüde çalısan biri yaş beklemez. Prim ve yıl doldurmuş ise istediğinde emeklidir. 2001 de işe girdiniz sanırım zaten yıl ve primleriniz tamam: emeklilik talep edebilirsiniz. İsterseni tabii. Yaş ile alakası yok..

konular birbirine karışmış: öyle olunca net aydınlanamazsınız.

Son düzenleme:

ALBiNOGER

Üye
Üye
Bu konuda açıkçası raporun sisteme geçirilmesi konusunda hastaneye dilekçe ile başvurabilirsiniz deniyor fakat işe yarayacağını zannetmiyorum. Annemle babam da aynı sorundan dolayı kendilerine engelli kimlik kartı çıkartmak istiyorum ancak çıkartamıyorum.

Tekerlekli Sandalye