Engelli kişi adına alınan sıfır araçta çizik var ne yapabiliriz?

ender2070

Üye
Üye
Merhaba Halil bey biz geçen hafta yeni bir araç aldık aldığımız Aracın işlemleri bitti buraya kadar sıkıntı yok sıkıntı aracı teslim almaya gittigimizde aracda çizik yani ayıbı var bunun giderilmesi yeni araç vermeleri gerektigini söyledik bize engelli aracı olduğu için aracı geri sata bilcegimiz ama hakkımızın öleceğini söylediler yanda tamir yapılması ve üçüncü olarak mahkeme burda bizim hakkımız nasıl geri ala bilirim ben aracı teslim almadım ama plâka tescil edildi çözüm nedir şimdiden teşekürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Plaka tescil kaydı yapıldıysa aracı geri verip ikinci ve kusursuz bir araç almanız halinde ÖTV ödersiniz. Açıkcası sizin durumunuza benzer bir duruma daha önce hiç denk gelmedim. Zor bir durum. Burda yapılacak şey aracı aldığınız bayiile anlaşmaya gitmeyi deneyin. Atıyorum aracı 35 bin tl ye aldıysanız fiyatta indirim yapmalarını isteyin. Aksi taktirde tüketici hakları ve mahkeme yoluna gideceğinizi söyleyip hakkınızı aramaya bakın. Bu arada böyle bir durumda mahkeme nasıl bir karar verir mahkeme yeni ve kusursuz aracın bayi tarafından erilmesine hükmederse trafikte nelerle karşılaşırsınız kestiremiyorum.
Zor bir durum. Ama söylemedende edemeyeceğim. Aracı almadan önce alacağınız araca neden bakmadınız?

ender2070

Üye
Üye
Neyse Halil bey ben araştırdım engelli araçlarının plakası Bulundukları ilden çıkar hele bu engelli kişi çoçuksa vekaleten o ilden çıkar aracı sonra teslim almaya gidersiniz ki öyle olmasada plâka işlemi bitmeden aracı alamıyorsunuz başına gele bilecekler için ben araştırdım Başıma geldi aracı ayıplı mal kapsamında iyade Edilir ve vergi dairesinden satış iptali yapılır ve hakkımız ölmüyor arkadaşların başına gelirse bu konu defterdarlıktan ve internetten araştıra bilirler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Güncel bilgiler için teşekkürler ender bey.

Tekerlekli Sandalye