Engelli kızım için halasını bakıcı gösterip evde bakım maaşı alabilirmiyiz?

mesut_ozıl

Üye
Üye
sayın halil bey öncelıkle değerli bilgilerınızı bizimle paylastığınız için size cok tşk ederım.ben 42 yasındayım 2 kızım var.10 ve 3 yaslarında cocuklarımla beraber yasıyorum evde 3 kişi yasıyoruz..eşimden ayrıldım...3 aydan 3 aya 680 tl özürlü maası alıyorum.ev kıramı dernek ödüyor bir miktarda nakıt verıyor baska gelırım yok.. 2 ay önce devlet hastanesınden rapor aldım % 80 ağır özürlü evet ibareli.bakım aylığı için müracat edıcem.bakıcı olarak bırtek kızkardesım var baska akraba yok oda evlı calısıyor.bana 1 km uzaklıkta benım ve cocukların tüm bakım hızmetlerınıde kardesım karsılıyor evin tüm işlerinide.öğrenmek istediğim şudur.kızkardesımi bakıcı olarak göstersem bana bakım maası bağlanırmı.saygılar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet kız kardeşiniz yani engelli çocugun halası evet evde bakım maaşı alabilir maaşı bağlarlar, evinin 1 km uzakta oldugunu ancak burda anlattığınız gibi sürekli geldigini ve bakım işlerinin hepsini yaptıgını kuruma bildirin maaşı bağlayacaklardır.

mesut_ozıl

Üye
Üye
slm

mehmet bey bilgin için tsk.fakat cocuklarım engellı deıller ben engellıyım sanırım yanlış okudunuz.cocuklarda herangı bir sorun yoktur buna göre tekrar bilgi verırsenız memnun olurum...saygılar

mevce

Üye
Üye
Bu konuda hiçbir bilgim yok.Bilen arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.Geçmiş olsun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Pardon ben yanlış anlamışım ancak sizin raporunuza göre 3 aylık 1080 lira maaş almanız gerekiyor maaş düşük olunca bende çocuk alıyor sandım evet size kardeşiniz bakıcı olabilir, bu arada 2022 maaşı raporunuz düşükmüydü neden maaşınız düşük onuda yükseltelim.

Tekerlekli Sandalye