Engelli kocasının ardında yıllarca kale gibi durdu, eşi şimdi milletvekili aday adayı

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Evliliklerinde sorun yaşayanlara ibret verici cinsten bir aşk hikayesi yaşayan Keleş çifti, şimdi de AK Parti'den Kocaeli milletvekili aday adaylığı için ter döküyor. Kocasının iki ayağı ve gözleri olmamasına rağmen arkasında kale gibi duran Selma Keleş, eşinin engelleri aşmaya çalıştığını gördükçe, daha fazla destek olduğunu belirtiyor.

Murat Keleş ile eşi Selma’nın başından geçen hadiseler filmlere senaryo olacak cinsten.. Tüm olumsuzluklara rağmen Keleş çiftinin yaşadıkları ’21. yüzyılda böyle aşk mı olur’ dedirtiyor. Murat Keleş, lisede okuduğu dönemde Gebze’den İstanbul’da gittiği sırada bir bayanın trenden düşmesine engel olmak isterken, trenin altında kalmasından sonra iki ayağını kaybeder..

Keleş, sakat kalmasından sonra sevdiği kız Selma’yı istemeye gider. Umutsuzluk içinde kızın ailesine giden Keleş, kızın babasından ‘Sen sakatsın olmaz’ cevabını alır. Keleş, bu cevap karşısında üzüntü içinde kalır. Keleş’e aşık olan Selma ise ‘Ben senin kalbini sevdim. Beni kaçır’ der. Konuşmanın ardından yola koyulan Keleş, geçirdiği trafik kazasından sonra da iki gözünü de kaybeder.

Önce ayaklarını daha sonra da gözlerini kaybeden Keleş için karanlık günler başlar. Sevdiği kızın artık kendisini istemeyeceğini düşünür, ancak bunda yanılır. Vazgeçmeyen Selma, Keleş’i telefonla arayarak, ‘Ben senin gözünü, ayaklarını değil, kalbini, yüreğini sevdim. Senin ayakların, gözlerin yoksa benim var. Beni kaçır’ şeklinde konuşarak kendisini kaçırmasını ister. Bu konuşmadan sonra Selma’yı kaçıran Keleş, sevdiği kızla evlenir.

15 yıldır mutlu bir evlilik süren Keleş çiftinin şu anda 2 çocukları bulunuyor. Onca problemlere karşı mutlu olmayı başaran çift, mutluluklarının sırrının ise sevgi ve sadakat olduğunu belirtiyor. Selma Keleş, onca yılın ardından hala eşinin arkasında kale gibi duruyor. Selma Hanım, milletvekilli aday adayı olan eşinin milletvekili olacağına inandığını söylüyor.

AK Parti'den Kocaeli milletvekili aday adayı olan Murat Keleş, İl Teşkilatı, İl Başkanı ve Kadın Kolları Başkanlığı ile uyum içinde çalışmaya, hizmete hazır olduğunu belirtiyor. Kocaeli'nden milletvekili olması halinde herkesin sesi olacağını, ancak engellilerin sorunlarına özel bir önem vereceğini ifade eden Keleş, "Engelli kardeşlerimizden kim bana ulaşırsa; velev ki Hakkari’de olsun, velev ki Ağrı’da olsun ben kendi adıma söz veriyorum, kalkacağım oraya gideceğim. Çünkü 59 ile gittim, engellilere konferans verdim.” diye ekliyor.

Eşi Selma Keleş, 15 yıllık mutlu evliliklerinin sırrının sevgi, sadakat ve birbirlerini çok sevmeleri olduğunu dile getiriyor. Eşini çok sevdiğini kaydeden Selma Hanım, birbirlerine bağlı olduklarını, mutlu bir hayat sürmeye gayret gösterdiklerini söylüyor. Eşinin çok azimli bir insan olduğunu vurgulayan Selma Hanım, Keleş’in bütün işleri yapmaya çalıştığından dolayı, ona destek verdiğini ifade ediyor. Eşinin azimli olmasının kendini mutlu ettiğini belirten Selma Hanım, “O istedikçe ben de onu bırakmak istemiyorum. Yaptığı işlere destek vermeye çalışıyorum. Bir sürü engelleri aşmaya çalıştı. Onun bu engelleri aşmaya çalışması beni de mutlu, huzurlu ediyor. Onun hayata atılması hayattan asla vazgeçmemesi beni daha çok mutlu ediyor. O yüzden onu daha çok destekliyorum.” diye konuşuyor.

CİHAN

Tekerlekli Sandalye