Engelli maaşı alabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar 18 yaşıma gireceğim ve engelli maaşı alabilir miyim? sorum şu internetten baktığım zaman hane gelirine göre yapılıyor diyor yani babamın maaşı da kritere dahil oluyor mu hani şu kişi başı gelir mevzusu yoksa babamın maaşına bakılmaksızın kişinin yani benim gelirime mi bakılıyor? öyleyse gelirim yok yani engelli maaşı alabilirim ama babamın maaşına göre vereceklerse engelli maaşım gelmez ve kötü olur benim için bayağı o yüzden cevaplarınızı bekliyorum bu kriterler bireysel olarak mı yoksa ailenin maaşı da hesaba katılıyor mu?

Merhaba,

Engelli maaşı alabilmek için, engellinin yaşadığı adresteki herkesin gelirleri ve üzerine kayıtlı malların gelirleri gelir getirmeyen mlların ise rayiç değerlerinin 120/1 i araçların kasko değerinin 120/1 i gelir sayılarak toplanır, ve hanedeki kişi sayısına bölünür. Çıkacak olan rakam net asgari ücretin 3/1 (2024 tılı sonuna kadar 5.667 tl )den fazla ise engelli maaşı bağlanmaz

Merhaba,

Engelli maaşı alabilmek için, engellinin yaşadığı adresteki herkesin gelirleri ve üzerine kayıtlı malların gelirleri gelir getirmeyen mlların ise rayiç değerlerinin 120/1 i araçların kasko değerinin 120/1 i gelir sayılarak toplanır, ve hanedeki kişi sayısına bölünür. Çıkacak olan rakam net asgari ücretin 3/1 (2024 tılı sonuna kadar 5.667 tl )den fazla ise engelli maaşı bağlanmaz
Çok saçma bir sistem, dedim belki ilk kez bu engelim bi işe yarar da o da olmadı, kimin bu devirde evine asgari giriyor ki emekliler dışında yani 18 yaşında niye ailemin gelirine bakılıyor? evde bakım maaşı gelmiyordu o zaman bu da gelmez doğru muyum yoksa şansımı denememe gerek var mı?

Geri