Engelli maaşı alabilirmiyim

osman yıldırım

Üye
Üye
Selamlar %80 ağır özürlü süresiz şizofreni raporum vardı 12 senedir bakım maaşı alıyordu annem 10 yılı geçtiği için sosyal hizmetler yeni rapor istedi heyete girdim şimdi %80 kısmi bağımlı süresiz şizofreni raporu verildi bakım maaşım kesileceği icin şimdi engelli maaşı alabilirmiyim babam emekli ev kira 4 kişiyiz 5000 tl babamin maaşı var baska gelirimiz yok bide babamın sağlıktan yararlanıyorum engelli maaşı alabilirmiyim

septik

Editör
Editör
Babanızın sgk sından yararlandığınız sürece engelli maaşı bağlanmaz. Sgk ya giderek iptal ettirin, sonrasında sydv ye gidip engelli maaş müracaatı yapın. 4 Kişi iseniz x 1833 tl kişi başı gelir = 7332 tl yi geçmeyen bir geliriniz olduğu için engegelli maaşı alabilirsiniz.

Özge52

Üye
Üye
Selamlar %80 ağır özürlü süresiz şizofreni raporum vardı 12 senedir bakım maaşı alıyordu annem 10 yılı geçtiği için sosyal hizmetler yeni rapor istedi heyete girdim şimdi %80 kısmi bağımlı süresiz şizofreni raporu verildi bakım maaşım kesileceği icin şimdi engelli maaşı alabilirmiyim babam emekli ev kira 4 kişiyiz 5000 tl babamin maaşı var baska gelirimiz yok bide babamın sağlıktan yararlanıyorum engelli maaşı alabilirmiyim
Bildiğim kadarıyla alamazsınız babanız emekli evde sigortalı olduğu için alamazsınız

osman yıldırım

Üye
Üye
Septik abi babamın sigortasını iptal etsem engelli maaşından sağlık güvencem oluyormu ilaclarim var ömür boyu kullanmam lazım

osman yıldırım

Üye
Üye
Birde septik engelli maaşı almazsam ilerde babam vefat edince yetim maaşı alabilirmiyim

osman yıldırım

Üye
Üye
Ya sen özge durumumu bilmeden yazıyorsun çalışamiyorum sürekli hastaligimdan dolayı gelecek kaygısı var senin kafan rahat herhalde

Özge52

Üye
Üye
Ya sen özge durumumu bilmeden yazıyorsun çalışamiyorum sürekli hastaligimdan dolayı gelecek kaygısı var senin kafan rahat herhalde
Benimmi kafam rahat benimde 2 tane otizmli kızım var bunun kafa rahatlıyla alakası yok senin yazdığın saçma yazık adamcağız ölmeden öldürdün maaşının peşine düştün ben sadece şaşırdım benimde babam 70 küsür yaşında maaş için babamızın ölmesinimi hesaplayalım

osman yıldırım

Üye
Üye
Ya sen hiç yorum yazma yardımcı olmuyorsun bari moral bozma çocuklarından sırtını devlete dayamissin maddi durumun iyi boş boş konusuyon

Özge52

Üye
Üye
Ya sen hiç yorum yazma yardımcı olmuyorsun bari moral bozma çocuklarından sırtını devlete dayamissin maddi durumun iyi boş boş konusuyon
Sende dayamaya çalışıyorsun ama laf söylerken dön kendine bak Bi yardımcı olmak derken sana yalanmı söyleyelim doğruları söylemek nezaman boş konuşma oldu

septik

Editör
Editör
Evet babanızın sgk sından çıkınca 2022 engelli maaşı bağlanırsa sgk dan yararlanırsınız ücretsiz tedavi ve diğer sağlık imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Babanızın vefatı durumunda yetim maaşı için sgk ya müraaat edersinizz engelinizin durumuna göre bağlanabilirde bağlanmayabilirde kararı sgk heyeti verir.

mert

Üye
Üye
Uzatmanın anlamı yok ben sorularıma cevap arıyorum
osman kardeşim öncelikle geçmiş olsun size osma kardeşim rabbim ana baba acısı vermesin kimseye tabiki birgün gelecek hepimiz bu alemden göcüp gidecegiz ben iki sene arayla hem annemi hem babamı kaybettim tabiki taktir ilahinin kardeşim soruna gelecek olacaksa babanın vefatı durumunda tek bir hastalıktan yüzde 60 olması gerekli yetim maaşına baglanmak için

mert

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim septik mert abi şimdi yeni raporum %80 kısmi bağımlı tek hastalıktan şizofren den
rica ederim kardeşim kesin alırsın yetim maaşını bizim arkadaşta şizofren hastası oda kısmı bagımlı sürekli ilaç kullanıyor rahmetli babasının maaşını alıyor şuan

osman yıldırım

Üye
Üye
Aydınlattın beni mert abi çok sağolasın kafama takılıp duruyordu annen baban için baş sağlığı dilerim mekanları cennet olsun inşallah sağlıkla kal

mert

Üye
Üye
allah razı olsun kardeşim amin ecmain sağol

Tekerlekli Sandalye