Engelli maaşı geri isteniyor engelli olduğumu kanıtlama durumunda borç silinir mi?

Mehmet.00

Üye
Üye
2011 de verilen %60 olan rapor 2012 de verilen%14 sağlam raporu yüzünden iptal edildi gerekçe puan düşüklüğü devlet benden 33 bini geri istiyor ancak benim%60 olan 2011 aldığım raporun aktifleştirme tarihî 2013 bu mart ayında yeniden rapor aldım%92 kısmı bağımlı eve teblikat gelecekmiş kanıtlama hususunda bu hak teblikatta yer alır mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen geri istenen maaş iptal edilir. Ancak mahkeme yoluylamı kurum aracılığıyla onu bilemiyorum.

Mehmet.00

Üye
Üye
Muhtemelen geri istenen maaş iptal edilir. Ancak mahkeme yoluylamı kurum aracılığıyla onu bilemiyorum.
Eve teblikat gelecekmiş bu ay itiraz edecez gerekse avukata gidecem engelli olduğum halde sağlam muamelesi görüyorum 2012 de ki rapora göre o zaman da agirdim rüşvetçi Doktorlar yüzünden puan verilmedi

İsen Buga

Üye
Üye
İtiraz ederken yazılı itiraz ediniz. sözlü itiraz etmeyiniz.

Normalde memur 2012 raporu baz alır.
Haklısınız engellisiniz ama Memur da haklı; 2012 raporu gördü ne yapsın görmezden gelemez ya. Bunu memur yapmazsa memurluk açısından suçtur. Görmek tespit etmek ve maaşınızı iptal etmekle yükümlüler; Memur mevzuat gereği 2012 raporu esas alır ve uygulamaya koymak zorunda. Sizi bilmiyor engelinizi bilmiyor. dolayısıyla Memura saldırmayın öfkelenmeyin... Memur görevini yapıyor yalnızca...

Memur ile görüşün neler yapabilirsiniz öğrenin.... Normalde memur bilgi vermez; verirse suçtur. O nedenle gizlice memurdan bilgi almalısınız, ulu orta konuşmayınız. Herkesin önünde konuşmayınız. Memur bilmiyorum der kısa keser atar.

Her halükarda öğrenemezseniz ben bir öneri veriyorum:
Ama bu iş olacak değil bir deneyin derim vaktiniz varsa;

2012 raporunu sistemden silmelisiniz. İl Sağlık Müdürlüğüne gidip durum anlatınız. Dilekçe verip sildirebilirsiniz. Dilekçeye her türlü cevap verecekler zaten, Bu nedenle silinmesini talep ediyorum; silinmeyecek ise nedeni ve gerekçesini talep ediyorum deyiniz.

Silinirse sorun yok: öyle bir rapor olmadığı için diğer taraftan borçlarının silinmesini yazılı talep ediniz.(mahkemeye kanıt sunarsınız)
Silmez ise mahkemeye dilekçe verip 2012 raporunun silinmesini talep ediniz; Gerekçenizi sununuz (uzun sürecek bir işlem) aynı zamanda mahkeme ilami ile borçları dondurunuz: mahkeme sonunda temyiz sonunda ödeyebilirsiniz kaybederseniz)
Bunu avukat ile yapabilirsiniz. Benimki sadece öneri. İllaki olacak değil...

Burada borç görülüyor dondurmak zorundasınız. yada iptal ettirmek. yoksa faizi ile katlanır çekilmez olur.

Sizin de hatanız var: 2012 raporu aldığınızda il sağlığa itiraz edip iptal ettirmek zorunda idiniz. Yapmadığınız için zaman aşımına girer. Ancak haksızlık yapıldığı için dava açılabilir mi? Bunu bilmiyorum..

Not: O 2012 rapor sistemde olduğu sürece yeni memurlar size yine icralık dava açabilirler.

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye