Engelli maaşı hane dışında yaşayan calisan kişi nedeniyle kesilen varmı?

Mehmet.00

Üye
Üye
Engelinin hanesi dışında ikamet eden sskli calisan kisiler nedeniyle maasi kesilen oldu mu ?

septik

Editör
Editör
Soru güzel dün okudum bekeledim, cevap veren olacakmı diye, öyle bir durum ancak hane yıllarca atıyorum 5 kişi siz engelli maaşına başvurdunuz ve gelir fazlası sebebi ile red yada gelir uygundu bağlandı, Sonrasında birinci seçenekteki durum gelir fazlası sebebi ile red gelince adresten kişi eksiltme, ikinci seçenekteki haneden bir kişi işe girdi ve gelir artınca işe girenin adresni değiştirme gibi algıladığı için sydv red veriyor.

Musti baba

Üye
Üye
Benim oğlum basit usul esnaf yani sıhhi tesisatçı açtı ağustos 'ta aynı zamanda adresini taşıdı bende engelli ve engelli yakını maaşı başvurusu yaptım evden giden oğlum hariç 4 kişiyiz bugün e devlet den baktım benimki devam ediyor yazıyor engelli yakını maaşı ret maaş alma şartları yerine gelmediğinden yazıyor.
Evimizin geliri 3336 lira bakım maaşı 500 lira türkiye aile destek parası neden ret verdiler acaba 🤔

Timsah

Üye
Üye
Siz kendinize engelli maaşı başvurusu yapmışsınız ve kabul edilmiş size ayriyetten engelli yakın aylığı vermezler
Eğer yanlış anladıysam kusara bakmayın

Musti baba

Üye
Üye
Bi de benim engelli çocuğum var onun için engelli yakını maaşı başvurusu yaptım
Siz kendinize engelli maaşı başvurusu yapmışsınız ve kabul edilmiş size ayriyetten engelli yakın aylığı vermezler
Eğer yanlış anladıysam kusara bakmayın
Bi de benim engelli çocuğum var onun için engelli yakını maaşı başvurusu yaptım

Timsah

Üye
Üye
Engelli yakını aylığını kendi adınıza yaptığınız için sizde engelli aylığı alıyorsunuz o yüzden red edilmiştir siz değil de eşiniz yapsaydı kabul edilebilirdi

Musti baba

Üye
Üye
Sorunu bugün çözdüm sydd gittim, çocuğumun raporu süreli olduğu için sistemde görememişler yeni raporu eski rapora göre ret etmişler bugün yeni başvuru yaptım ama 2 aylık gecikme olacakmalesef

Tekerlekli Sandalye