Engelli maaşım bağlandı. Eylül maaşını alırmıyım?

duman_ibo

Üye
Üye
benim engelli maasım baglantı tekrardan acaba eylul maasına alabilirmiyimmm saygılarımla bugun cevapı geldi baglantı diye

septik

Editör
Editör
Maaşınızın yatıp yatmayacağı konusunda buradan kimse net bir şey söyleyemez, e devlet te aile ve sosyal politikalar bakanlığı bölümünden sosyal yardım bilgileri sorgulama kısmından takip edebilirsiniz, henüz maaş almakta olanlarında aylıkları yatmamış durumda fakat bu hafta sonu cuma veya cumartesi günü maaş bilgileri belli olur, maaş miktarı ve ödemeniz hazırdır şeklinde bilgi varsa sizinde maaşınız yatmış demektir.

gececi01

Üye
Üye
sayın septik 24.05.2018 tarihinde işten çıkarıldım sgk kesildi 07.06.2016 tarihinde evde bakım maaşı alan 19 yaşındaki kızımın %92 raporu ile engelli yakını 2022 maaşına internetten online sydv ye başvurdum 1 ay sonra eve gelip raporu aldılar ağustos 25 de kontrol edin dediler ben unuttum bugün kontrol ettim aynen şu şekilde MAAŞ TALEBİNİZ KABUL EDİLMİŞTİR. İLK ÖDEME EYLÜL AYININ 6-10’U ARASINDADIR. PTT ŞUBELERİNDEN ÇEKEBİLİRSİNİZ
16.08.2016 bu durumda kesinleşmiş gibi görünmekte ayrıca %70 üzeri için bildiğim kadarı iile 1514 tl konu hakkında düşünceleriniz ve söylemleriniz nedir teşekkürler.

septik

Editör
Editör
2022 Müracaatınız kabul edilmiş, hayırlı olsun.

Bundan sonraki dönemlerde E devlet aile ve sosyal politikalar bakanlığı bölümünden sosyal yardım sorgulama kısmından aylığınızın devam edip etmediğini ve aylıkların yatmasına bir iki gün kala yatan maaşlarınızı miktarlarıyla birlikte takip edebilirsiniz.

2022 Müracaatlarında kabul olunması halinde müracaat edilen tarihten bir sonraki aybaşı itibarı ile maaşınız ödenene kadar içerde birikir, siz haziran ayında müracaat ettiğinize göre temmuz ve ağustos ayları 2 aylık 980 tl, ayrıca 2022 maaşları peşin ödendiğinden dolayı 3 aylık 1543 tl zam farkı olarakta 49 tl toplamda 2572 tl civarında bir rakam elinize geçecektir

Engelli bireyin yaşadığı hanede toplam gelirlerin kişi başına düşen rakamı 2016 yılı için 392 tl muhtaçlık sınırı aşılmadığı sürece 2022 aylığınızı almaya devam ederseniz

Her yıl asgari ücrete yapılan zamla beraber muhtaçlık sınırıda küçük bir miktar artar, sizinde dikkat etmeniz gereken kıstas budur, tekrar işe girmeniz durumunda işe girdiğinizi veya gelirinizde bir artış olması durumunda sydv na bildirmekle yükümlüsünüz, tekrar gelir testiniz yapılır ve muhtaçlık sınırını aşıp aşmadığınız araştırılır,

2022 Aylığınızla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda veya merak ettiğiniz bir durum olursa sitemize yazarsınız memnuniyetle cevaplandırmaya çalışırım, tekrar hayırlı olsun güle güle harcamak nasip olur inş.

gececi01

Üye
Üye
sayın septik merakımı mazur görün bana verilen cevapta 6-10 eylül tarihinde ptt şubelerinden çekebilirsiniz diyor bu kesinliikle yatacağı anlamına gelirmi yoksa aralık ayına mı kalır teşekürler

septik

Editör
Editör
6-7 Eylül denmiş, bence kesin yatar. E devlet şifresi alın maaşın yatıp yatmadığının kesinliği ordan belli oluyor.

gececi01

Üye
Üye
sayın septik malesef maaş yatmıyor diğer aya yani aralığa kalmış ancak benim anlamdığım maden 6 cı ayda onaylnıyor ve bana 6-10 eylül çekebilirsin deniyor peki neden öbür aya aralığa kalıyor anlamadım adana sydv yi aradım ağustos 24 ne doğru evrak şleri bittiğinden yetişmemiş dolayı ile aralığa kaldı dendi bana.hayırlısı olsun

septik

Editör
Editör
Sağlık olsun, sonuçta maddi bir kaybınız olmaz fakat geç ve toplu olarak aralık döneminde çekersiniz.

Sydv sadece 2022 aylıkları ile değilde çeşitli birçok yardımı yapmaya çalışıyor doğal olarak yoğunluk içindeler bazı sydv yayınlarından hatırlarım yıllardır kadro isteyip duruyorlar, onlarda haklı olarak elindeki işleri er geç bitirmeye çalışıyorlar, sonuçta maaşınız bağlanmış önemli olanda bu kısım, hayırlı olsun güle güle harcamak nasip olsun inş.

gececi01

Üye
Üye
sayın septik sizi bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim yukarıdaki yazılarımdada belirttiğim gibi kızımın engelli maaşı bağlandı ve siz temmuz ağustos da onaylandığından 2 aylık 980 ve 3 aylık maaş peşin ödendiğinden ekim kasım aralık 2570 tl alacağımı söylediniz şimdi ben sgk lı olarak bir işe başlasam ocak şubat mart ayını alamayacağım bunu biliyorum ancak hakettiğimiz 2572 tl yi alırmıyız.2 ci sorum ise şu sgk lı işe başladığımda 2022 oto olarak kesilirmi yoksa bildirim mi yapmam lazım 3 cü sorum ise evde bakım ve 2022 maaşı haricinde bunlarda sorun yok ancak diğer yardımlardan mesela ayni, nakdi, kömür ,şartlı eğitim v.s gibi yardımlar tamamen olumsuz cevap gelmekte red edilmekte sebep olarak engelli kızımın adına aldığımız 2015 model arabayı gösteriyolar normalmıdir 4 cü sorum ise kızımın 2022 maaşının devamı için sgk dan bakmakla yükümlülüğümden çıakarırsam gss ye tabi olursa devam edermi bunun artı eksi si bana ve çocuğuma nedir teşekkürler. not:kızımın ciddi bir tedavi gören hastalığı ve ilacı yok herşey stabil fiziksel ve ruhsal iyidir sadece zihinsel olarak anlama kabiliyeti yalnız yaşamasına elverişli değildir

septik

Editör
Editör
Siz sgk lı olarak bir işe girdiğiniz anda bağlı olduğunuz sydv na bildirmekle yükümlüsünüz, 2022 aylıkları müracaat sonrası yapılan gelir testinde haneye giren gelirin hanede yaşayan kişi sayısına bölünerek 392 tl nin altında bir gelir var ise bağlanmakta.

Sizin 2022 aylığı temmuz ayından itibaren içerde birikiyor, sgk lı işe girdiğinizi bildirdiğiniz andan itibaren yeniden bir gelir testinize bakılır ve muhtaçlık sınırı kişi başı 392 tl yi aşıyor iseniz 2022 niz hemen kesilir ve o ana kadar içerde birikmiş olan aylıklar toplamda ne kadar tutuyorsa ilk öedeme gününde hesabınıza yatar diye tahmin ediyorum daha önce bu tur bir durumla karşılaşmadığım için yeterli bilgim yok fakat mesai saatleri içersinde ücretsiz 144 nolu telefon hattından detay alabilirsiniz.

3. Sorunuzda 2015 model araç aldığınız için tüm diğer sosyal yardımlara red cevabı geliyor diyorsunuz, bu sosyal yardımların amacı gerçek ihtiyaç sahiplerinin mağdur kaldığı noktalarda devletçe desteklenmesi, siz neredeyse son model araç alabilecek bir gelir sahibi iken devletin kömür veya nakit yardımı yapmaması gayet normaldir.

Son olarak 2022 engelli aylığı alan kişilerde ortak krıter muhtaçlık sınırın altında bir geliri olması bu durumda 2022 maaşını kestirmeniz ve hatta bakmakla yükümlülükten çıkarmış dahi olsanız kızınızın yaşadığı hanenin toplam gelirinin kişi başına bölümü asgari ücretin 3/1 den çok olduğu sürece gss ödemek zorundasınız.

Tekerlekli Sandalye