Engelli maaşına başvurdum kabul edildi.

ktura1

Üye
Üye
selam arkadaşlar engelli aylığına başvurdum bugun sordm kabul edilmiş bana dedi ki mart 10 da paranı alırsın ama nerden alacam ne kadar alacam nasıl alacam hakkında bilgi vermedi çünkü mesai bitmişti anlayışlı arkadaş! bakıp geçti hemen. sizce ilk olarak nerden alacam aylığı ve miktarı ne kadar olur. rapor oranım %54

septik

Editör
Editör
Sevgili kardeşim anlayışlı olmaları iyi bir noktadır takma kafanı.

%40 İle %70 arası 3 ayda bir verilen 2022 engelli maaşı 846 tl dır

Siz bulunduğunuz bölgedeki ptt şubesine gidin aşağıdaki vereceğim tarihler arasında maaşını alabilirsin.

Doğum tarihinin son rakamı 0 ve 5 olanlar 05 Mart 2014 çarşamba
Doğum tarihinin son rakamı 1 ve 6 olanlar 06 Mart 2014 perşembe
Doğum tarihinin son rakamı 2 ve 7 olanlar 07 Mart 2014 cuma
Doğum tarihinin son rakamı 3 ve 8 olanlar 10 Mart 2014 pazartesi
Doğum tarihinin son rakamı 4 ve 9 olanlar 11 Mart 2014 salı

Ayrıca başvur tarihinizi vemiş ve kabul oldğu tarih bilgisinini verseydiniz alacağınız rakam hakkında bilgi verebilirdim ama tüm tutar mart maaaşı alırken size ptt den verilecektir.

ktura1

Üye
Üye
Hocam ilk başvurum reddedildi tarihi 17.10.2013 de reddedildi ikinci başvurum ise 14.02.2014 yani tam olarak 8 gün önce basvuruyu yaptım kabul edildi.

septik

Editör
Editör
Sizin işlemleriniz bitti ve sydv nin mütevlli heyetinden geçmiş olsa dahi bu kadar kısa sürede maaşınızın yatmaması sonrasında toplu olarak almanız gerekir.

2022 Maaşları peşin ödenen bir maaşdır, mütevelli heyeti kabul ettiği tarihten bir sonraki aybaşı ile maaş başlar siz 8 gün deyince biraz karşıklık var belki önce kabul edilde size bilgi yeni gelmiş olabilir siz doğum tairihinizin son rakamına göre yukarda verdiğim tabloya göre size yakın ptt şubesine gidin bakalım sonuç ne olur, hayırlısı inş.

sinandeniz

Üye
Üye
sanırım bi benim başvurumu kabul etmiyor syd

ktura1 arkadaş senin yaş kaç evinizde ssk lı çalışan veya emekli varmı ? bizde babam emekli olduğu için kişi başı düşmesi gereken rakamı bir kaç tl geçtiği için 2022 engelli maaşı başvurum red edildi 2 defa sanırsam birdahaki baş vurumda birkaç kelime arapça öğrenip suriyeliyim dicem ve devletten aylık talep edecem suriyelilere ayrımcalık var nasılolsa

ktura1

Üye
Üye
benim ve ailemin herhangi aylık bi geliri yok sinandeniz bey. aylık gelir eğer belli bir miktarı yani 243 lirayı (tam emin değilim) geçiyorsa bağlamazlar....

Tekerlekli Sandalye