Engelli maaşları e devlette güncellenmiştir.

Engelli maaşları e devlette güncellenmiştir.
Ancak benim sayfamda sadece 306 tl yazıyor. Acaba yanlışlıkla sadece zammı mı yazmışlar. Oysaki toplamda 1600 civarı olması gerekirdi bu ay.
Sizde durum nedir?

Son düzenleme:
Bu ay maaşınız yatmamış geçen aydan zam farkı yatmış sadece, sydv nı arayıp sebebini öğrenmeye çalışın.

Maaşım kesilmiş.
Farklı adres olsa bile aynı ilçede ikamet eden bekar kardeşlerin geliri-sigortalı görünmesi hane geliri olarak sayılıyormuş.

Madem öyle idi de, neden maaşı bağlamışlar?

Sürekli olarak bir şekilde, uydurma sebeplerle maaşları kesmeye çalışıyorlar. Dava açıp hakkımızı ararmamız gerekeçek, hiç olmassa kazanılan bir davanın sonucu emsal karar olur ve diğer maaş alanlar rahatlar.

Merhabalar arkadaşlar evde bakım maaşı ne kadar alacağız ocak ayı zam da beraber mı benim tahminim 2800 TL alacağız ?

.
Madem öyle idi de, neden maaşı bağlamışlar?

Sürekli olarak bir şekilde, uydurma sebeplerle maaşları kesmeye çalışıyorlar. Dava açıp hakkımızı ararmamız gerekeçek, hiç olmassa kazanılan bir davanın sonucu emsal karar olur ve diğer maaş alanlar rahatlar.
Haklısın . Kafalarına göre kural çıkartıyorlar.
Benim size sormak istediğim şu konu var. 2022 maaşı başvurusunda eve heyet geliyor mu? Ve başka bir ilçede yeniden başvuruda işlemler tekrar edilirmi yoksa sadece bir dilekçe yeterlimi?

emir_t1

Eve mutlaka heyet gelir, Sydv na beyan ettiklerinizi kontrol amaçlı, öneğin adresinizin doğruluğu ve yaşam şartlarınızı kayıt altına alırlar.

Adres değişikliğinde farklı bir sydv alanına girilince dosyanız nakil edilirdi fakat sizin maaş kesildiği için yeni başvuru yapmanız gerekecek.

emir_t1

Eve mutlaka heyet gelir, Sydv na beyan ettiklerinizi kontrol amaçlı, öneğin adresinizin doğruluğu ve yaşam şartlarınızı kayıt altına alırlar.

Adres değişikliğinde farklı bir sydv alanına girilince dosyanız nakil edilirdi fakat sizin maaş kesildiği için yeni başvuru yapmanız gerekecek.
Yeniden rapor da çıkartmak gerekir mi acaba? Raporum süresiz.

Herkes kafasına göre kural koyuyor bağlamamak için elinden geleni yapıyorlar biz evde 4 kişiyiz eşim 3000 tl ekmekli maaşı benimde 2350 bakım maaşı var ocak 3 te başvuru yaptım ret olmuş neymiş eşimin 1 yıllık çalışmasını toplayıp 12 ye bölüyorlar çıkan rakamı gelire ekliyorlar 900 tl de kira ödüyoruz nasıl bir hesap anlamıyorum resmen dalga geciyorlar

Septik bey, aynı ilçede yeniden başvuruda yeniden işlemler yapmak gerekli olacak mı? Eski dosya dikkate alınmaz mı. Yani bir dilekçe yeterli olur mu?

Aynı ilçeden tekrar başvuru yaparsanız yine aynı sonuç çıkabilir. Tabi tercih sizin, mevcut dosyanızda gerekli belgeler olduğu için dilekçenizin yetrerli olması lazım. Eksik veya güncellenmesi gereken evraklar varsa isterler.

Son düzenleme:

emir_t1

sydv ları zorluk çıkarmaya başladılar mesela sürekli raporu olan kişinin bile maaşını kesiyorlar bizim başımıza geldi ankara ciöere yazdık tabiki sydv gerekcesi sürekli raporların 0n sene geçmesi denilmiş bize yazılan cimerin cevabı kime şikayet edecenki valibeyemi edecen şikayetini zaten sydv onlar bir kılıfını buluyorlar sürekli raporu yenilettik bakalım hastaneden birde şunu izah edeyim hastaneye başvuralan engelli raporuna 250 mi diyeyim 260 para istiyorlar rapor olumlu veya olumsuz çıksa bile bu parayı vermek mecburiyet haline getirmişler

Geri