Engelli Maaşları Yükselmesi İçin Kampanya Başlatalım.

derbo78

Üye
Üye
Engelli Maaşları Yükselmesi İçin Kampanya Başlatalım.Hükümete Sesimizi Duyuralım arkadaşlar Bakın burdan kuru kuru tepki göstermekle olmuyor engellileri kimse umursamıyor

serbetcimehmet

Üye
Üye
benim bu konuda bir fikrim var yönetici arkadaslar la burada önce bir platform oluşturalım önce kendi aramızda konuyu iştişare edelim akabinde burada arkadaslarla hep birlikte sitemizde konuyu masaya yatıralım devamı için elimden gelen bişeyler olabilirse kendi adıma bende mutlu olurum, sayın üyemiz müzzeyyen hanımda bize katılır inşallah diye düşünüyorum

mehata19

Üye
Üye
Arkadaşlar asıl kampanya maaş yükselmesi için değilde gelir kriterlerinin yükseltilmesi için yapılsa daha mantıklı olmazmı?Kişi başına düşen gelir halihazırda 483.64 TL.Ve bunu hesaplarken hiçbir gideriniz gözönüne alınmıyor.Ev kirası gıda vs. gibi.Sadece gelir 483.64 TL geçerse bu yardım kapatılıyor.Bir çok arkadaşımız bununla birlikte evde bakım yardımıda alıyor.O yardımda ise kişi başına düşen gelir 967.21 TL.yine hiç bir gider düşülmediği gibi 2022 yardım parasıda gelire ekleniyor.Bence kampanya yapılacaksa artıştan önce bu konularda çalışma yapılmalıdır.Şahsi düşüncemdir tabiiki.Bir çok arkadaşım bu dediklerim içinde bana kızacaklar ama malesef gerçek hesaplar böyle.

serbetcimehmet

Üye
Üye
yok gercekten haklılık payın var daha bir çok konuda esnetilebilirlikleri olan tarafımıza faydalı olabilecek gelir kriteri,maaşların yükseltilmesi hesaplar yapılırken bir simit çay üzerinden açlık ve yoksulluk sınırının çok altında olan engelli ve 2022 maaşlarının günümüz TÜRKİYE!sinde yaşam standartlarıa hitap etmeyen oranlar günlük yaşamda engellilerin yaşam koşullarını iyileştirebilecek acil ihtiyaclarının giderilmesine yönelik çalışmalar engelli kardeslerime gerek devlet kanadından gerekse siyasilerden toplumun biliçlendirilmesi yardım mekanizmalarının engelliye sorun olmak yerine sorunlarını çözen en azından bu yönde çaba sarf eden düşünce odaklarının artırılması gelir kriterinin yanı sıra derinlemesine analiz yapılıp bir proje nitelinde devlet büüyüklerimizden nelerdir gercekden engellinin sesine haykırışlarına hitap edecek istekleri bu yönde ortaya güzel bir çalışma çıkarıp iletebilmemiz gereklidir diye düşünmekteyim, bütün engelli arkadaslarımızın ve yakınlarının toplumdan bir çok kesimin sitemizi de takip ettiğini biliyorum herkes bir fikir beyan edebilmeli

SAYGI VE SEVGİLERİMLE

MUTLU BAYRAMLAR

serbetcimehmet

Üye
Üye
benim bu konuda yönetici arkadaslardan bir istirhamım var önce burada bir platform oluşturup tüm engelli arkadaslarımızın ve yakınlarının site üyelerimizin misafir ve konuk ziyaretcilerimizinde düşüncelerine yer verecek güzel bir başlıkla konu açılmasıyla ilk adımın atılabilmesidir,

teşşekkür ederim.

septik

Editör
Editör
Tamam bu sayfadan herkes fikrini yazsın, yeterli ilgi görürüse hep beraber bir karar alır cimere yazarız elimizden gelen baskıyı yapmaya çalışırız, fakat ana konumuz gelir krıterinin tamamen kalkması konusu olursa daha akılcı olur gibi

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey Siz 2022 maaşı yükselmesi için birtane Dilekçe oluşturun Bizde Hepimiz..cimere Gönderelim.Böylesi daha mantıklı

septik

Editör
Editör
[MENTION=21940]derbo78[/MENTION]

Acele etmeyelim, katılımcı olan herkes fikrini yazsın, kimi maaş düşük der, kimi bir kaç lira yüzünden maaşım bağlanmadı der, kimi farklı bir talepte bulunur, herkesin derdi sorunu farklıdır, tamamını görelim ona göre ir içerik hazırlarız.

Ayrıca geçmiş kampanyalarımızdan aldığım ders, kalıp olarak yazılan bir dilekçe veya şikayeti hükümet tarafından bu yine bir veya bir kaç kişinin işi diyerek fazla dikkate almaması, biz konumuzu arkadaşlarımızın isteklerini dikkate alarak bir içerik hazırlarız herkes özgün bir şekilde dilinin döndüğünce yazar fakat içeriğindeki vurgular maaş az, gelir krıteri, rapor sorunları, gibi çeşitli şekilde konuları aynı dilekçeye yazılmasını sağlamaya çalışırız.

Size ciddi birşey söyleleyim, engellilerin bu tarz sorunları zaten hükümet tarafından bilinmekte fakat hükümet direnmekte, kozlar onların elinde ve istedikleri gibi hareket ediyorlar, yapılması gereken olaysa çok basit ve bir o kadarda zor.

Diyelim ilk başlarda gerekli duyurular yapıldıktan sonra 20-30 kişi külliyenin önünde veya meclisin önünde toplanabilse inanın daha sonraları katılım git gide artar ve basında, muhalefette, halkta gerekli desteği verir ve o 20-30 kişi zamanla öyle bir artarki tahmin ediyorum haftalarca gündemden düşmeyiz, nedir efendim biz gelir krıterini istemiyoruz, ortalama bakım maaşı kadar bir aylık istiyoruz, sydv önlerinde çektiğimiz sıkıntılardan gına geldi, rapor alma eziyeti son bulsun, bu isteklerimiz yerine getirilmediği sürece buradan ayrılmıyoruz diyerek kamp kurabilsek kesin ve kesin emin olun mecbur kalır ve harfiyen isteklerimize uyarlar. Gel gelelim ben dahil bu cesarete zamana güce sahip arkadaşlarımız azınlıkta. Şimdilik bu sayfadan arkadaşlarımızı dinleyelim bakalım zaman ne gösterecek.

Şimdi aklıma geldi hemen ekleyeyim, hani bu stk, ve engelli dernekleri var afedersiniz bunlar bugüne kadar ne işe yaramışlar ve halen ne iş yapmaktalar, hesapta engellileri temsil ediyorlar, birtanesi çıksında şu eylemi engellilere şu kazancı sağladım desin binlercesi var ne işe yararlar size gecenin sorusu olsun.

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey konuyu çok güzel izah etmişsiniz.Sizden Ricam Benim Bu Konu Başlığımı Sabitlerseniz Ve akabinde Arkadaşlar Görsün. Ve Toplanalım Birlik olmazsak Hükümet Kesinlikle Adım Atmaz

septik

Editör
Editör
Tamam konuyu üstte tutacak şekilde ayarladım inş hata yapmamışımdır, olmassa Halil den rica ederiz. Sayfamız burası herkes gönlünden geçeni itirazını, sıkıntısını, eksik gördüğünü yazsın, zamanla genel bir fikir ortaya çıkar.

serbetcimehmet

Üye
Üye
ben fikrimi şöyle başlayarak dile getireyim , sitemizi ziyaret eden herkesten benim bu anlamda fikir beyan etmeleridir, illahaki engelli olmaya gerek yok fikir beyan etmek için, ''ben engelli olsaydım bana nasıl bir hayat sunulmasını isterdim'' şeklinde bir soruyu kendinize sorarak engelli kardeslerimize nasıl düşünce olarak da faydalı olabiliriz diye fikirlerini beyan etmeleridir,
günümüz TÜRKİYE'sinde şuan en düşük emekli maaşları yada asgeri ücret üzerinden şuan emekli olan bir vatandaşımız en düşük 1026 tl emekli bağaşı aldığı yönünde bilgiler mevcut devlet memurunun şuan emekli olması durumunda bunun ortalama 2 katı emekli maaşı bağlanmakta öyle yada böyle eylül ayı itibari ile engelli kardesimize % 70 üzeri 2022 maaşları aylığa çevrildiğinde 650 tl olarak güncellenerek maaşlarını almaya devam edeceklerdir
açlık ve yoksulluk sınırının bile kat kat altında olan bu oranlar normal de engelli olmayan bir vatandaşa normal emekli maaşının yetemeyeceği düşünüldüğünde engelli kardeşimin zaten hayatta bir çok zorluklara göğüs germekle 650 tl maaşla nasıl hayatını idam ettirebilsin, bir çogunun da evde bakım maaşı diye adlandırdığımız yardım paralarını da alamayanlar var çalışamayan belkide çok küçük bir aile birelerine sahip aile yaşantısı içersin de gercekten maddi sorunlar yaşayan kardeslerimiz var bunu görebilmek anlayabilmek gerekmektedir ey değerli TÜRK HALKI sizlerde engelli kardeşlerimin sesine kulak verin bizler bu insanlara bir millet vekili yada bakan maaşlarına eş değerde olsun diye bir şey söylemedik sadece insaf edin bizlere diye haykırıyoruz yapacagınız bir iyileştirme ile bile engelli kardeşimin gönlünü fet edeceksiniz ,, çok şeymidir istenen !!!!!

SAYGI ve SEVGİLERİMLE

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] Tamam konu Samitlenmiş Teşekkürler...Dilekçe Oluşturup Bimeri şikayet yağmuruna tutalım

septik

Editör
Editör
Aslında değil, güzel bir yazı, engelli yakını olan sağlıklı kişiler destek verse yeter,

Burada dikkatimi çeken konu ki çok ciddi bir konudur Tüik, yani Türkiye istatistik kurumu verileri ile engellilere uygulanan muhtaçlık sınırı arasında alaka yoktur, şöyle bahsedeyim ülkemizdeki kurum diyorki bir kişi veya 4 kişilik aile şu şartlarda yaşamassa muhtaçtır fakat engelli muhtaçlık sınırı farklıdır,

Gelelim muhtaçlık sınırına 483 tl kişi başı, ve her tür gelir dahil edilen, ya bu rakamı nerenizden uydurdunuz kim uydurdu nerden kaynaklandı, ne ahlak ne din ne ülke gerçeği neyle ilgili hükümetten biri çıksında anlatsın bizi ikna etsin.

Resmen engelli maaşlarını nasıl ödemeyiz için hazırlanmış bir seneryo hatta 2013 yılında ilk yönetmelik deeğişikliğinde 119 tl idi.

serbetcimehmet

Üye
Üye
acizane :
ENGELLİLERE DESTEK KAMPANYASI ,
bilemiyorum bu başlık güzel olurmuydu içinde tüm dilek ve temennilerimizi bağrında barındıran bir kampanya hoş olsa gerek derim,

derbo78

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey Siz Usulüne uygun engelli maaşları yükselmesi için bir dilekçe oluşturursanız Seviniriz..bizde bu dilekçeyi bimere gönderelim

kavalemrah

Üye
Üye
Tamam bu sayfadan herkes fikrini yazsın, yeterli ilgi görürüse hep beraber bir karar alır cimere yazarız elimizden gelen baskıyı yapmaya çalışırız, fakat ana konumuz gelir krıterinin tamamen kalkması konusu olursa daha akılcı olur gibi
Septik. Bey bir sorum olucak 2022 maasında sadece es. Ve engellinin kendisinin gelir durumunamı bakıliyor artık bunu ana ekranda paylassanız cok guzel olacak

CASPER_VIA_M2 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=19909]kavalemrah[/MENTION]

Öyle birşey olsa emin olun paylaşırdım, bahsettiğiniz konu sadece 65 yaş maaşı yani 65 yaşını geçmiş ve gelir krıteri varsa eşi ile birlikte tüm gelirleri tutatrı ( ki içinde ne yokki tavuğun olsa yumurtası gelir kabul edilen bir durum )

Kısacası 65 yaş maaşı hariç %40 ve sonrası engelliler için agır engell değil ise yaşama daha iyi yada aileye bağlı bir hayat sür yönetmelik aynen bunu diyor.

septik

Editör
Editör
[MENTION=19909]kavalemrah[/MENTION]

Öyle birşey olsa emin olun paylaşırdım, bahsettiğiniz konu sadece 65 yaş maaşı yani 65 yaşını geçmiş ve gelir krıteri varsa eşi ile birlikte tüm gelirleri tutatrı ( ki içinde ne yokki tavuğun olsa yumurtası gelir kabul edilen bir durum )

Kısacası 65 yaş maaşı hariç %40 ve sonrası engelliler için agır engell değil ise yaşama daha iyi yada aileye bağlı bir hayat sür yönetmelik aynen bunu diyor.

kavalemrah

Üye
Üye
Selam bence gelir kriterı ortadan kalksın bu neya 2018 in turkiyesınde ilk önce devlet bahceli sozunde dursun oraya gidelim

CASPER_VIA_M2 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye