Engelli Memur Atamaları İçin Tercih Başvuruları Başlıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli memur atamaları için başvurular 28 Şubat Perşembe günü başlıyor. Bu yıl içinde toplam 8 bin 115 engelli atanacak.

Engelli memur atamaları ile ilgili açıklamayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaptı.

Çelik, 2013 yılı engelli memur atama sayısının 8 bin 115 olarak belirlendiğini hatırlattı; bunun bin 994'ünün Diyanet İşleri Başkanlığı için ayrıldığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na atanacak engellilerin ataması diyanetin "yeterlilik belgesi" sınavından sonra gerçekleştirilecek.

Din görevlisi olmak isteyen memur adayları yeterlilik sınavı için başvurular 25 Şubat Pazartesi günü doluyor. İlk sınavsa 17 Mart'ta yapılacak.

Moderatörün son düzenlenenleri:

reiis

Üye
Üye
diyanetin atamasi agustosu bulur

oktay0677

Üye
Üye
arkadaşlar şu puanları paylaşalım böylece 3 aşağı 5 yukarı tercihlerimiziyönlendiririz. ben ankara puanım 84 sıralamada ilk atamalardan sonra tahmini 970 sıralardayım.. kimse tabiki mecbur değil. şimdiden tşk. allah yardımcımız olsun..

baysungur

Üye
Üye
yeni konu açmak istemedim arkadaşlar konuyla en az ilgili oldugu için sorum şu:teknisyen kadroları için istenen evraklar nelerdir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

derderbo

Üye
Üye
yeni konu açmak istemedim arkadaşlar konuyla en az ilgili oldugu için sorum şu:teknisyen kadroları için istenen evraklar nelerdir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Allah nasip ederde atanırsan atandığın kurum adaydan istryeceği gereken evrakları internet sit.den yayınlar merak etme.

baysungur

Üye
Üye
cümlemize amin sayın derderbo kardeşim hayırlısı neyse o olur..
merakım şu: daha önce teknisyen olarak atanan arkadaşlar varsa en azından yardımcı olabilirler die düşündüm bu konuda evrak isteme konularından basvuracagım teknisyen kadrosu 6021
2- ortaöğretim 80 puan altı olanlar nasıl tercih yolu izlemeli şimdiden teşekkürler

krc25

Üye
Üye
'ÖMSS cezaevi tercihi gardiyanlık mı, düz memurluk mu?'‏ bilgisi olan var mı

Tekerlekli Sandalye