Engelli memur emekliliği

Öncelikle herkese merhaba ayrıca site yönetimine teşekkürler böle bi site yaptıkları için.
Sorumu gelince ben engelli memur olarak 1999 yılında işe girdim daha önceden var olan sigortamı intikal ettirdim (2 yılı 6 ay) bildiğim kadarı ile engelli memurlarda 15 sene hizmet süresi ile emekli olunabiliyordu şimdi bu Aralık 2010 yılı itibariyle 13,5 yıllık hizmet sürem olucak acaba 1.5 yıl sonra emekli olabilirmiyim? teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar, sizinde söylediğiniz gibi kamuda memur statüsünde çalışan engelliler 15 Yıllık hizmet süresiyle emekli oluyorlar. Dolayısıyla siz 15 yıllık hizmet süresini tamamladığınız da emekli olabilirsiniz.

Emekliliğim ne kadar uzar

abi merhaba 15/07/1978 doğum tarihliyim işe giriş tarihim 26/10/1996 ssk lı olarak özel sektörde işe başladım şuanda toplam 3098 günüm var %59 engelli raporum var 27/11/2013 tarihinde emekli olacağım Allah nasip ederse ben memur olsam bu süre ne kadar uzar yada uzarmı?

tekrar selam halil abi bir yazısında bunu yazmış
"2008 sonrası memur olan ve özürlülük oranları, % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün sayısını tamamladıklarında emekli olurlar.
Kuruma müracaat ederek SSK'daki çalışma sürelerini emekli sandığında toplatabilir ve emekli olabilirsiniz.
bu beni etkilemicekmi bundan sonra yeni yasamı çıktı?

Geri