Engelli memurlar 3 Aralıkta izinli olacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
3 Aralık engelliler gününde kamuda çalışan engelli memurlar Başbakanlık genelgesi kapsamında idari izinli sayılacak.

engelli-memur-1111.jpg

Başbakanlığın 2002/58 sayılı özürlüler ile ilgili genelgesinin;
3. Maddesi gereği Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılmaktadır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
3 Aralıkta Engelli Memurlar İdari İzinli Sayılacak

İLGİLİ GENELE VE KAPSAMI

Engellilere ilişkin olarak yayımlanmış 2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi engellilere iki durumda idari izin hakkı tanımıştır. Genelgenin 3 nolu bölümü şu şekildedir:

"3- Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, engellilere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm engelliler idari izinli sayılacaktır.
Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaktır."

Birey

Üye
Üye
Ben de geçen hafta dilekçemi verdim. Engelli olduğumdan dolayı izinli sayılmam hususunu müdüre arz ettim. Gel gör ki 2 hafta izin almam gerekti ve zaten izinli olacam... Geçen sene de öyle oldu. bi türlü 3 Aralıkta idari izinli olmak kısmet olmadı yaw

Tekerlekli Sandalye