Engelli memurum malulen emekli olabilirmiyim?

kakomiri

SMS Activated
Merhaba. %40 Bipolar hastasıyım.Memurum. İşe 19.01.2018 de başladım. Bende ayrıca uyku apne sendromu ve astımda var. Ancak onlar daha tescillenmedi. Uyku ilacıyla ancak uyuyabiliyorum o da sağlıklı bir uyku değil. Hep uykum bölünüyor. Uyuyunca uyanamıyorum.Uyanınca ayılıp açılmam öğleni buluyor. İş yerinde uyukluyorum. İşe geç kalıyorum bazen. Amirlerim tarafından uyarılıyorum. Sinirlerim bozuluyor. Takıntı yapıyorum. Hep onlar hakkında kötü düşünüyorum. Çalışmaktan ziyade yaşamakta zorlanıyorum. Malulen emekli olmak istiyorum. toplam 407 gün prim ödenmiş. İlk işe giriş tarihim 06.07.2007 dir. Nasıl emekli olabilirim. İyi günler.

Mrh benim ozelde 14.01.2011 yılında sigorta girişim var 540 gün daha sonra 2012 Şubat ayında aldigim yüzde 78 raporla omss ile engelli kadrosunda memur oldum 2017 de böbrek nakli oldum ayrıca sigortaya birleştirmesi yaptım 540 günü benim malulen emekli olma şansım varmı ve hangi yıl olurum veya olamam cevaplarsaniz sevinirim

Raporum yok tu ilk roporumu 2012 subat ayinda bobrek yetmezliginden yüzde 78 aldim 2012 omss ile memur oldum 2017 nakil oldum

Mrh sorumuza cevap verilmeyecek se buraya üye olmanın ne anlamı var ?

Kimseye zorla üye olun demiyoruz. Hastamız var ve ben 2 gündür hasmızla ilgileniyordum. Tam sorunuza yanıt vermek için konuya girmiştimki bu yanıtı gördüm. Sitedeki üyeliğinizi siliyorum. Nasıl olsa buraya üye olmanın bir anlamı yok.

Malulen emekli olmak için rapor oranın yetersiz. Malulen emeklilik için tek hastalıktan %60 oranında rapor alırsın. Ancak kademeli engelliğinden faydalanabilirsiniz. Prim gün sayınız henüz çok yetersiz. Bakınz https://engelliler.gen.tr/f11/kamuda-calisan-eski-ve-yeni-engelli-memurun-emekligi-30145/

İşte aradığım cevap malulen emeklikte tek hastalıktan yüzde 60 baraj tskler

LG-D723 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

engelli memur emekliligi hk.

Engelli memurlardada bagkur ve ssk gibi emekli olma hakkın var ama rapor oranın ile pirim gün sayın baz alınır.a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır.%60 ve üzeri zaten malülen emekli olur.Bu bilgileri SGK geçici 4.maddeden ögrenebilirsiniz.

Son düzenleme:
Engelli memurlardada bagkur ve ssk gibi emekli olma hakkın var ama rapor oranın ile pirim gün sayın baz alınır.a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır.%60 ve üzeri zaten malülen emekli olur.Bu bilgileri SGK geçici 4.maddeden ögrenebilirsiniz.

Geri