Engelli memurun emekliliği?

2002 yılında memuruyete başladım. işe engelli kadrosundan girdim. emekli sandığına üyeyim. özürlü oranım %60 vergi indiriminden yararlanıyorum 3. dereceye tabiyim.şimdi araştırmalarım benim kafamı allak bullak etti. kimi sitelerde emeklilik hakkımın 17 yıl 8 ay olarak belirtiyor. kimi siteler ise bu süreyi ssk'ya tabi olanlar için olduğunu ve emekli sandığına üye olanların 15 yılda emekli olacağını belirtiyor. açıkcası bu konuda açık ve net birşeyler öğrenmem lazım. ben tam olarak kaç yıl memuriyet görevini icra edecem. teşekkürler.

Bunda kafa karışacak bir durum yok. Yasal düzenleme belli. 1 Ekim 2008 tarihi öncesinde işe (yasal tabiriyle) sakat kadrosuyla başlayan memurlar 15 yılda emekli olur. Sizde 15 yılda emekli olacaksınız.

2002 yılında memuriyete engelli (yasal tabiri ile sakat) kadrosundan işe girdim. Emekli Sandığı'na üyeyim. Vergi indiriminden faydalanmak için 17.02.2012 tarihinde sağlık raporu aldım. Sağlık raporu %43 verildi ve 3'üncü dereceden sakatlık indiriminden faydalanacağım Gelirler İdaresi Başkanlığından bildirildi. İşe girmeden önce 3 yıl SSK'dan sigorta günüm var. Hizmet birleştirmek için dilekçe verdim. Henüz hizmet birleştirmek için cevap gelmedi. Öğrenmek istediğim, vergi indiriminden 2012 (1 Ekim 2008 yılından sonra) yılından sonra faydalandığım için emeklilik sürem ne kadar olur? Diğer sorum ise hizmet birleştirmeden sonra kaç yılım (çalışma sürem) kalır?

Geri