Engelli Memurun Sağlık Mazereti Tayini

amokachi

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba ;

bilindiği üzere engelli memurların sıkıntı çektiklerinden yada farklı nedenlerden dolayı kendi memleketlerine tayin talepleri artmaktadır ve birçoğuda red edilmektedir , dikkat edildiğinde ise sadece sağlık nedeniyle tayın isteyenlerin birçoğu kabul görmektedir (zira kanundada varolan bir maddedir sağlık mazereti tayini ) bazı atanan arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla , yeni rapor istenirken o rapora istinadende şöyle bar ibare ekleniyor " sağlık sorunlarından dolayı ailesinin yardımına/bakımına ihtiyacı vardır " şimde sorum şu : tayin alan yada raporunda bu ibare bulunan arkadaşlar , bu ibareyi doktorlarmı karar veriyor yoksa siz tayin için istediklerini belirttiğiniz için özelliklemi bu ibareyi ekletiyorsunuz ?
kendi açımdan yaklaşıcam konuya , ben işitme engelliyim ve duyamadığım için birçok işimi halledemiyorum , yanımda birinin olması ve beni idare etmesi gerekiyor , kulaklık tak ozaman diceksiniz ; kulaklık biyere kadar kurtarıyor , çünkü devamlı takıldığında baş ağrısı yapıyor , bakımları yada odyo testi için arada bir muayene olmak lazım ki tek başıma gidince anlamıyorum , bide bunun üstüne iş yerinde yaşadığım sıkıntıları eklersek işin içinden çıkamayız , işitme engellinin tek başına hayatla mücadele etmesi çok zor .
bende yeni rapor çıkartıp bu ibareyi ekletmek istesem kabul ederlermi yada kurul eklermi böle bişey yada tavsiyeleriniz nelerdir ? ( bu arada %40 oranım var tamamen sağır olsam %53 veriliyor ) bu konuda görüşlerinizi alabilirmiyim

amokachi

Üye
Üye
hayır henüz 3 aylığım ama kurumiçi için asalet şartı aranmıyor

amokachi

Üye
Üye
yokmu bilgi sahibi olan yada görüş bildirmek isteyen ?

Tekerlekli Sandalye