Engelli muvafakat davası

darkjusticer

Üye
Üye
İyi çalışmalar diliyorum...

Ben bir üniversitede engelli kadrosunda görevli (%42 işitme) memurum. Ailemin bulunduğu ildeki üniversiteye naklen geçiş için başvurmuştum kabul edildi ve muvafakat için kuruma yazı gönderildi. Çalıştığım kuruma atanmamın yapılması talebiyle dilekçe verdim ayrıca Genel sekreter ile 3 kere görüştüm her defasında beni göndereceklerini söylemelerine rağmen 60 gün içinde bir netice çıkmayınca Balıkesir 1. İdare mahkemesine dava açtım. Dilekçemde kendi engelli sağlık kurulu raporumun haricinde %95 özürlü kardeşim olduğunu, (dava dosyasına kardeşime ait engelli sağlık raporunu ekledim) anne ve babam yaşlı oldukları için kardeşimin bakımında benimde yanlarında olmam gerektiğini belirttim. Aşağıda yazmış olduğum sorularıma cevap verebilirseniz sizlere çok minnettar kalırım.

1) Davanın çok uzun sürme ihtimali var mı ? Hedeflenen azami süre 300 gün olarak belirtiliyor.
2) Davayı açarken avukat tutmadım, Avukat tutmam dava süresini yada sonucunu nasıl etkiler ?
3) Davayı kazanma ihtimalim yüksek olduğu kanısındayım. Sizce böyle bir davayı kaybetme ihtimalim nedir ?
4) Öğrendiğim kadarıyla davalı tarafın 30 gün içinde savunma sunması gerekiyormuş, bu süre içinde bir cevap verilmez ise yada bu sürenin son aşamasına kadar bekletirlerse mahkemeye Tekemmül talebi ile dilekçe vermemin bir faydası olur mu ?

Dava ile ilgili yardımcı olabileceğiniz başka hususlar varsa da bu konu ile alakalı yardımcı olabilirseniz inanın size çok minnettar kalırım.

Tekrar iyi çalışmalar diliyorum...

septik

Editör
Editör
[MENTION=23842]darkjusticer[/MENTION]

Teşekkür ederiz.

Bahsettiğiniz konu hakkında ancak başından bu tür veya benzeri sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız cevaplayabilir. Bir süre takipte olursanız cevap gelebilir.

Yanlız sorularınızın tamamı bu konuya aşina bir avukata danişmanız gerektiği hissi uyandırdı bende. Avukat tutmadan önce bir avukatla konuya dair sanırım bir danışma ücreti var fakat geçerli bilgyi alırsınız. Yada isterseniz bir barodan imkanınız olmadığı gerekçesiyle fikir almanız daha mantıklı.

darkjusticer

Üye
Üye

Teşekkür ederiz.

Bahsettiğiniz konu hakkında ancak başından bu tür veya benzeri sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız cevaplayabilir. Bir süre takipte olursanız cevap gelebilir.

Yanlız sorularınızın tamamı bu konuya aşina bir avukata danişmanız gerektiği hissi uyandırdı bende. Avukat tutmadan önce bir avukatla konuya dair sanırım bir danışma ücreti var fakat geçerli bilgyi alırsınız. Yada isterseniz bir barodan imkanınız olmadığı gerekçesiyle fikir almanız daha mantıklı.

Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim

Davayı e-devlet uyap vatandaş portal üzerinden takip ediyorum. Davalı tarafın verdiği savunmaya karşı çaresiz kalırsam gerekirse avukata da devredebilirim. İdari yargılama usulu kanununa ve daha önceden çıkmış emsal kararlara bakıp şimdilik işi kendim halletmeyi düşünüyorum. Kafama takılan bir kaç tane husus vardı onu da bu konuda yazdım. Yazdığım sorulara eğer cevap bulabilirsem davaya dair kafamda bir şeyler canlanacak.

septik

Editör
Editör

Tamam, inşallah istediğiniz sonucu alırsınız. Sitemiizde benzer bir durum yaşamış arkadaşlarımızın yardımı dokunur inş.

darkjusticer

Üye
Üye

Tamam, inşallah istediğiniz sonucu alırsınız. Sitemiizde benzer bir durum yaşamış arkadaşlarımızın yardımı dokunur inş.

Öncelikle size teşekkür etmek istiyorum, Neden mi?
Yazmış olduğum konunun içeriğine dair diğer engelli ve hukuk sitelerinde farklı paylaşımlar da yapmış olmama rağmen tenezzül edipte herhangi bir fikir yada cevap yazma zahmetinde bile bulunmuyorlar, üstelik onlarca okuyan kişi olmasına rağmen ! Formun editörü olarak bir nezakette bulunup hiç olmazsa bir fikir beyan etmişsiniz bu yüzden size teşekkür ediyorum.

septik

Editör
Editör

Rica ederim, keşke faydam olabilseydi.

Tekerlekli Sandalye