Engelli Öğrenciler Müzik Eğitimi Aldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
b572b4b4.jpg

Çanakkale Lions Kulübü'nün 18 Mart İlköğretim Okulu Özel Eğitim Sınıfında yürüttüğü hizmet projesinin 16. haftasında engelli öğrenciler müzik eğitim aldı.

"Tut Ellerimden Bırakma Beni Yarınlara Hazırla" sloganıyla yürütülen projenin 16. hafta konuk eğitmenleri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Alaattin Canbay ve Müzik Bölümü öğrencileri Yeşim Yetkin, Yağmur Taşkın, ve Murat Can Özkaya oldu.

Projenin 16.haftasında öğrencilere duyular ve müzik yolu ile algı açma yöntemleri doğrultusunda bir çalışma yaptırdı. Eğitimde çeşitli müzik aletlerini tanıyan öğrenciler, Alaattin Canbay'ın yönlendirmesi ile Orf çalgılarını deneyerek seçilen çocuk parçalarına kendi ritim duygularını kullanarak eşlik etti.

Tüm öğrenciler ile tek tek ilgilenen müzik bölümünün konuk eğitmenler, öğrencilere kemanı nasıl çalabilecekleri konusunda da bilgi vererek keman denemesi yapmalarını sağladı. Çanakkale Lions Kulübü üyelerinin de eşlik ettiği mini orkestra çalışması sonrasında başkan Öznur Doğangün projenin ilk etabını 27'sinde yapacakları son ders ile bitireceklerini, 2. Eetap için ise 12 haftalık ayrı bir proje yazdıklarını, bu etaptaki proje ortaklarının ise ÇOMÜ Beden Eğitimi Bölümü olduğunu söyledi.

İhlas Haber Ajansı

Tekerlekli Sandalye