Engelli Öğrenciler Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Yine Çileyle Girecek.!

F

Fırtına

Guest
Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İlimdar Boztaş, yaklaşan 2011-2012 eğitim öğretim yılı için, okulların engellilerin rahat kullanımına hazır hale getirilmediğini öne sürerek, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) engelli sorunlarının çözümü için hazır olmadığını iddia etti. Boztaş, "Engelliler, yeni eğitim-öğretim dönemine yine çileyle girecek" dedi.

Boztaş, ANKA'ya yaptığı açıklamada, 2011-2012 eğitim öğretim dönemine MEB'in hazırlıksız yakalandığını iddia etti. Boztaş, okulların fiziki çevre düzenlemelerinin yeterli olmadığını, rampa, klozet ve tuvaletlerin henüz engelliler için kullanılabilir vaziyete getirilmediğini ifade etti. Yeni eğitim dönemine engellilerin yine "çileyle" gireceklerini savunan Boztaş, "Her zaman olduğu gibi zorlanan engellimiz eğitimini arka plana atacak. Aslında her okulda özel alt sınıflar olmalı.. Okullara gidip sorduğumuzda "yeterli sınıfımız yok engelliler için öğretmenimizde yok cevabıyla karşılaşıyoruz" dedi.

Dernek genel merkezinin Ankara Etimesgut'ta bulunduğunu ifade eden Boztaş, 500 bin nüfuslu Etimesgut ilçesinde engelliler için bir iş okulu olmadığını, engelli öğrencilerin çevre ilçelerdeki birkaç iş okuluna girmek için sırada beklediklerini söyledi.

Tekerlekli Sandalye