Engelli Öğrencilere Destek Eğitim Odası

gülümse_hayata

Üye
Üye
Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulaması kapsamında Ankara'nın Polatlı İlçesi Basri Köyü İlköğretim

Okulu'nda, açılan Destek Eğitim Odası'nda engelli öğrencilere, müfredattan geri kalmamaları için birebir ek eğitim veriliyor.

Ankara'nın Polatlı İlçesi'nin hemen yanıbaşında bulunan Basri Köyü İlköğretim Okulu'nda destek eğitim uygulamasından yararlanan öğrencilerden lösemi hastası olan, 3 yıl önce beyin tümörü ameliyatı geçiren 4'üncü sınıf öğrencisi Gökay Deniz Cinoğlu. İstanbul'da yaşayan ailesi, destek eğitiminden yararlanmak için Polatlı'ya geldi. Annesi Nilgün Cinoğlu, her gün okula getirdiği Gökay'ın birebir eğitim almasını sağlarken, bir yandan da tedavisini sürdürüyor.

Oğlu için İstanbul'dan gelip Polatlı'ya yerleşen Nilgün Cinoğlu, "Ameliyattan sonra oğlumda zeka geriliği oluştu, destek eğitimi alması gerekiyordu. Araştırdım ve Polatlı'da bu eğitimin çok iyi verildiğini öğrendim. Ben de bunun için Polatlı'ya yerleştim. Aynı zamanda Polatlılı olduğum için zorluk çekmedim" dedi.

Okulda destek eğitiminden 7 öğrenci yararlanıyor. Bunlar arasında eğitim gören işitme engelli 5'inci sınıf öğrencisi Melih Özkan da, diğer arkadaşları gibi her gün destek eğitim biriminde birebir eğitim alıyor. Öğrenciler, böylece normal sınıftaki arkadaşlarından geride kalmadan eğitimlerini sürdürüyorlar.

Basri Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Selahattin Ünsal, Destek Eğitim Odası'nın Polatlı'da ilk defa kendi okullarında açıldığını söyledi. Özverili öğretmenler ve velilerin desteğiyle engelli öğrencilerin birebir eğitim sayesinde müfredatın gerisinde kalmadan eğitimlerini sürdürdüğünü söyledi. Destek eğitimi verenlerder İngilizce öğretmeni Emel Er de bire bir eğitimin çok yararlı olduğunu belirtti.
- Ankara / Polatlı

Tekerlekli Sandalye