Engelli Öğrencilere Ebru Kursu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Armutalan Belediyesi ve Marmaris Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle engelli çocuklar için ebru kursu açıldı.
Armutalan Belediyesi ve Marmaris Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle engelli çocuklar için ebru kursu açıldı.

Ebru derslerinin verildiği kursta 20 özel eğitim gören engelli çocuk ders alıyor. Kursu ziyaret eden Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü yaptığı açıklamada, engelli çocukların bir parçaları olduğunu söyleyerek, onları eğitmek ve topluma kazandırmak için elden geleni yapmak gerektiğini belirtti.

Engelli öğrencilere eğitim veren Ebru Öğretmeni Sema Uçan yapılan kurs hakkında verdiği bilgide; \" Bu çocuklarımız çok özel çocuklarımız ama yinede çok kısa süre önce ders vermeye başladığımız halde çok güzel gelişim sağladılar. Hepsine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.\" dedi.

Başkan Muhammet Ünlü\'de çocukların eğitimini yerinde görmek için kurs merkezini ziyaret etti. Ünlü yaptığı açıklamada, \"Bu kurslara katkı veren Marmaris Halk Eğitim Müdürlüğüne, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Gördüğüm kadarıyla çocuklarımız çok mutlu ve çok güzel ebru resimleri yapmışlar.

Hepsini kutluyorum. Engelliler toplumun bir parçası ve onları topluma kazandırıp uygun eğitim vermek zorundayız. Çünkü hepimiz engelli adayıyız. Biz zaten göreve geldiğimizden bu yana engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve topluma kazandırmak için gayret gösteriyoruz. Bu çocuklarımızın kursu bittiğinde bir sergi yapacağız. Hatta talep olursa ürettikleri şeyleri satabilmeleri içinde yaz aylarında açtığımız sanat sokağında bir stant vererek katkıda bulunabiliriz\" diye konuştu.

medya73

Tekerlekli Sandalye