Engelli Öğrencilerin Bilgisayar Sevinci

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelliler Meclisi ve Altı Nokta Körler Derneği İşbirliği ile Hayırsever Vatandaşlar Tarafından Temin Edilen 10 Adet Dizüstü Bilgisayar Engelli Öğrencilere Dağıtıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Altı Nokta Körler Derneği işbirliği ile hayırsever vatandaşlar tarafından temin edilen 10 adet dizüstü bilgisayar engelli öğrencilere dağıtıldı.

Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Almanya'da yaşayan Afyonkarahisarlılar tarafından alınarak Altı Nokta Körler Derneği'ne bağışlanan bilgisayarların dağıtım töreni Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.

Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, yaptığı konuşmada, bu bilgisayarların görme engelli öğrencilerin eli, ayağı ve gözü olacağını kaydetti.

Almanya'da yaşayan Afyonkarahisarlıların kendi aralarında para toplayarak aldıkları 10 bilgisayara derneğe gönderdiklerini ifade eden Yurt, her bilgisayarın değerinin bin 500 TL olduğunu anımsattı.

Görme engelli öğrencilere dizüstü bilgisayarları ve beyaz bastonları Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, İŞKUR İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç, Halk Eğitim Müdürü Semra Güzbey ve Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mesut Yurt tarafından verildi.

Törende ayrıca, işitme engellilere yönelik düzenlenen bilgisayar kursunu başarıyla tamamlayan 7 kursiyere de sertifikaları sunuldu.
Son Dakika

Tekerlekli Sandalye