Engelli Öğretmen Atamaları Hakkında Edinilen,Önemli Olduğunu Düşündüğüm Son Bilgiler

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar; 12 Şubat 2013 – Salı Günü Saat 20.00 civarlarında, MEB 'de Engelli Memur olarak çalışan bir Öğretmen Arkadaşımızla görüştüm. Öğretmen arkadaşımız aynı zamanda 2012 - ÖMSS 'ye de girdi ... Kendisi bu konuyla ilgili temsilcilerle birlikte devamlı olarak Ankara'ya giderek yetkili kişilerle görüşüyor. En son aldıkları bilgiler aynen şu şekilde : 2012 ÖMSS 'ye giren Yaklaşık 860 Engelli Öğretmen varmış. Bu 860 Kişinin 460 Kişisi ÖMSS / 2012 - 1. Atamalarda Yerleşerek Memur olarak görevlerine başladılar ... Şu anda 400 Engelli Öğretmen mevcut ... Arkadaşımızın söylediği de şu : Şu anda Bakanlık 500 - 550 Adet Öğretmen Kadrosu konusunda çalışmaların yapıldığını ifade etmişler ... Büyük ölçüde de 500 - 550 Engelli Öğretmen Kadrosu almışlar ... Ancak ; benim bahsettiğim arkadaş ve diğer temsilcilerin talepleri; yaklaşık 1.000 Civarında Engelli Öğretmen Kadrosu şeklinde ( Fazla Öğretmen Ataması Olursa ; Doğu İllerinde Öğretmenlik yapmak zorunda kalmamak adına, Engelli Öğretmen Arkadaşların yaşadıkları illere yakın olmak istemeleri sebeplerinden ) ... Son Olarak şu bilgiyi de vereyim : 2012 - ÖMSS Sonuçlarına göre 2012 / ÖMSS - 1. Atamalarında Memur Olarak Yerleştirmesi yapılan yaklaşık 460 Engelli Öğretmenin bu tercihlerde Tercih Yapma Hakkı Malesef bulunmuyor ... Ancak; 2010 ve daha önceki yıllarda Engelli Memur olarak Devlet'te yer alan Memurlar; 2012 - ÖMSS yi girmiş ve 1. Atamalarda yerleşememiş ise onlarında bu tercihlerde Tercih Yapma Hakları bulunuyor ...

NOT : Ben Lisans Mezunuyum ancak Öğretmen değilim ... Bu bilgileri Engelli Öğretmen Arkadaşlarım adına paylaşmak istedim ...Engelli Öğretmen Atamaları ile ilgili sorularınız olursa ; malesef bu bilgiler dışında herhangi bir detaylı bilgim olmadığını ifade etmek isterim ...

ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

YassaX ...

dorubey

Üye
Üye
@yassax
Güzel bir paylaşım olmuş, elinize sağlık...
Ben de öğretmen adayı değilim... ancak bir lisans mezunu olarak böyle bir habere tüm öğretmen adayı arkadaşlarım adına çok sevindim...İnşaallah hepsi istedikleri yerlerde göreve başlarlar...
Aslında benim de en çok merak ettiğim acaba kaç öğretmen adayı ÖMSS' ye girmişti diye düşünüyordum. Birinci atamada 5100 civarı Lisans tercihi olması gerekirken, bu sayı 3800' lerde kalmıştı. Sanırım öğretmen arkadaşlar tercih yapmadı deyip bu eksikliğin ordan kaynaklandığını düşünmüştüm.Şimdi tekrar düşünmeye başladım ordaki 1300 kişilik eksiklik neden kaynaklanmıştı? belki bir kısmı çalışıyordu veya atanma ümidim yok diye tercih yapmadılar v.s....
Öğretmen adayı arkadaşlarımıza tekrar hayırlı uğurlu olması dileklerimle, saygılar...

bayramteacher

Üye
Üye
merhabalar yassax.....o meb de çalışan arkadaşın benim için şunu öğrenebilirmi?....ben 2002 coğrafya(ingilizce) mezunuyum...lisansımı ingilizce okuduğum için ingilizce öğretmenlik sertifikası hakkı verilmişti o yıllarda ve ben istanbul üniv.hasan ali yücel eğitim fakültesinden almıştım bu öğretmenlik sertifikasını..sonradan 2. yada3. öncelik yapmışlardı..ben bu sahip olduğum öğretmenlik sertifikası ile başvuru yapabilirmiyim?..böyle bir hak verilebiliyormu?...öğrenirseniz çok sevinirim.......saygıyla.

YassaX

Üye
Üye
bayramteacher; bu şekilde bir öğrenme yapmam mümkün değil ... Bu konu hakkında forumda ister konu açın isterseniz aynı soruyu ; http://engelliler.gen.tr/f98/atama-bekleyen-engelli-ogretmenler-bu-baslik-altinda-18654/ --> Bu başlık altında da sorunuz ... Ayrıca MEB'in gerekli birimlerini de arayarak destek alabilirsiniz ...

Tekrar şunu hatırlatmak isterim :""" NOT : Ben Lisans Mezunuyum ancak Öğretmen değilim ... Bu bilgileri Engelli Öğretmen Arkadaşlarım adına paylaşmak istedim ...Engelli Öğretmen Atamaları ile ilgili sorularınız olursa ; malesef bu bilgiler dışında herhangi bir detaylı bilgim olmadığını ifade etmek isterim . """

Saygılar ...

bayramteacher

Üye
Üye
tamamdır patron...teşekkür ederim yinede ilgilendiğiniz için...

YassaX

Üye
Üye
bayramteacher ; Rica Ederim ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye