Engelli Öğretmenler Açıklama Bekliyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Özürlü Memur Seçme Sınavı sonrası atanmak için gün bekleyen engelli öğretmenler yeni bir çıkmazın içine düştü.

EMTPGFERLCFFSQGNWTXV.jpg

2012 ÖMSS ile düz memurluk kadrosuna atanan engelli öğretmenler hükümetin 2013 yılında atayacağı tahmin edilen engelli öğretmen atamasına katılamamanın üzüntüsünü yaşıyor.

Milli Eğitim eski Bakanı Ömer Dinçer yönetimindeki MEB’in geçtiğimiz sene engelli öğretmen kadrosu açmaması sebebiyle engelli öğretmenler düz memurluk kadrolarına atanmıştı. Yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise engelli öğretmen ataması konusunda harekete geçti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın parti grubu toplantısında engelli öğretmen ataması için Ağustos ayını göstermesi, engelli öğretmen arasında heyecana yol açtı.

Ancak 2013 ÖMSS ataması için tercihlerin alındığı şu günlerde bu heyecan tedirginlikle birleşti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın atama sözü sonrası bir belirsizliğin içine düşen engelli öğretmenler çeşitli sorular yönelterek Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir açıklama bekliyor.

Engelli öğretmenler bakanlığa şu soruları yöneltiyor:

1- MEB’nın engelli öğretmenleriçin belirleyeceği atama takvimi nasıl olacak? Hangi branşlar hangi engel gruplarına uygun değildir?

2- Öğretmen ataması ile ilgili MEB tarafından ÖMSS tercih süreci bitene kadar açıklama gelmediği taktirde engel grubuna göre öğretmenliğe durumu uygun olmayan engelli öğretmen adayları memur sürecini kaçırmış olacak bu kişiler ne olacak?

3- Engelli öğretmen atamalarında ikamet yerleri dikkate alınacak mı yoksa MEB kendi belirlediği illerde mi atama gerçekleştirecek?

4- Hangi branşlarda ne kadar atama olacak?

Tekerlekli Sandalye