Engelli okçu Semray’ın hedefi, 12’den vurmak!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Yeni Asır'ın kampanyasıyla kavuştuğu biyonik protez eliyle katıldığı Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonası'nda Türkiye üçüncüsü olan engelli sporcu, İngiltere'de, olimpiyatlara vize alma mücadelesi verecek.

Dünyada ağzıyla ok atan tek bayan sporcu iken Yeni Asır Gazetesi'nin başlattığı kampanya ile biyonik protez ele kavuşan Muğlalı engelli okçu Semray Taş Özer, İngiltere'de düzenlenen Okçuluk Şampiyonasında 25 sporcu arasında ilk 6'ya girerek, olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmek istiyor.

'MAKARALI YAY'

Muğla'da 7 aylık bebekken şöminenin üzerine düşerek sağ elini bileğinden kaybeden engelli milli okçu Semray Taş Özer'e biyonik protez el almak için Yeni Asır Gazetesi 21 Nisan 2008 tarihinde kampanya başlatmıştı. 'Semray'a el alalım Olimpiyatlara gitsin' kampanyası kapsamında 71 bin lira toplandı ve Semray İngiltere'den gelen biyonik protez ele kavuşmuştu.

7-8 Şubat 2009 tarihlerinde Aksaray'daki Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonası'na yeni biyonik protez eliyle katılan Semray, 24 engelli okçu arasında Türkiye üçüncüsü olarak Milli Takım'a seçilme başarısını yakaladı. 'Ayakta Atan Makaralı Bayan' kategorisinde yarışan Semray, 18 metre mesafedeki, 6-10 puan aralığı bulunan hedef tahtasına 60 ok atmış ve yarışma sonunda 504 puan toplamıştı.

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez Belediyesi muhasebe servisinde çalışan Semray Taş Özer, 2012 Londra Paralimpik Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanmak için son yarışma olarak nitelendirilen 'Olimpiyat Kota Alma Yarışmaları'na katılmak üzere İngiltere'ye gitti.

Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde yarışacak olan Semray Taş Özer, 25 yarışmacı arasında ilk 6'ya girmek için mücadele edecek. İngiltere'nin Stoke Mandeville kentinde 5 Eylül'de başlayan yarışmalar 5 gün sürecek.

'ÇOK ÇALIŞIYORUM'

Olimpiyatlara gitmek için çok çalıştığını belirten engelli milli okçu Semray Taş Özer, "Çok istememe rağmen Pekin Olimpiyatları'na gidememiştim. Olimpiyatları televizyondan izlemek zorunda kalmıştım. Ancak bu defa çok çalıştım. Önce milli takıma seçildim. Şimdi de çok istediğim olimpiyatlara gitmek için son virajdayım. Bu yarışmada başarılı olup, olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Bu kez televizyondan izlemeyeceğim" dedi.

Tekerlekli Sandalye